Haber

Heroes of the Storm 11 milyon oyuncuya ulaştı.

MOBA dünyasının yeni adaylarından en iddialısı olan Heroes of The Storm’un 2015’in ilk çeyreğindeki Beta üye sayısı 11 milyona ulaştı. Activision Blizzard’ın açıkladığı 2015 birinci çeyrek mali raporunda oyun dünyasının diğer önemli oyunlarından haberlerin yanında bu haber, Blizzard ve eSpor hayranlarını sevindirdi.

Blizzard’ın yapımcılığını üstlendiği bu çok oyunculu savaş arenası oyunu; Dota 2, LoL ve HoN gibi popüler MOBA oyunlarından biraz daha farklı. Bu saydığımız oyunlara ilaveten HotS ‘da bulunan görevler ve HotS’un kendine özel oyun mekaniği, bu oyunu diğer MOBA’lardan biraz daha farklı kılıyor. Oyunda bulunan kahramanların, Blizzard’ın farklı farklı dünyalarından toplanarak seçilmesi ise oyuna ayrı bir tat katıyor. Oyun ile ilgili daha ayrıntılı içeriği de Heroes of the Storm hakkında her şey rehberimizde bulabilirsiniz.

Farklı ve etkileyici yapısı sayesinde şimdiden milyonların gönlüne taht kuran oyunun kapalı betası bu yılın başlarında duyurulmuştu ve açık betasının 19 Mayısta oyuncularla buluşacağı bildirilmişti. Oyunun asıl çıkış tarihinin ise 2 Haziran olduğunu öğrenmiştik. Şimdiden inanılmaz rakamlara ulaşan bu eğlenceli ve farklı MOBA oyunun daha çok insan tarafından beğenileceğini ve oynanacağını tahmin ediyoruz.

Henüz Beta olmasına rağmen Heroes of the Storm, Heroes of the Dorm turnuvasıyla büyük bir başarıya imza atmıştı. Oyunun kendisi gibi bu turnuva da piyasada bulunan turnuvalardan biraz daha farklıydı. Bu turnuvaya sadece Amerika’dan üniversite öğrencileri katılabiliyordu ve turnuva ödülü ise kazanan takımın okul masraflarıydı. 26 Nisan’da finali oynanan turnuva, ünlü spor kanalı ESPN tarafından yayınlandı ve turnuvanın galibi ise “Golden Bears” adlı takım oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir