Haber

Hearthstone’un ikinci Dünya Şampiyonu Ostkaka oldu

Binlerce ladder oyunları, yüzlerce qualifier maçı ve finallerde geçirilen altı günden sonra Heartstone’un ikinci Dünya Şampiyonu belli oldu.

Na’Vi takımından Ostkaka, ROOT Gaming’de beraber oynadıkları eski takım arkadaşı Hotform’u finalde, tek taraflı bir şekilde geçen maçlar sonunda, yenerek 100.000 dolarlık büyük ödülün sahibi oldu. Rakibini 3-0 geçen Ostkaka, turnuva başlamadan önce kendisini favori olarak gösteren otoriteleri de haklı çıkardı.

Ostkaka da, Hotform da finale gelene kadar ellerinde Rogue’u bulunduran nadir oyunculardandı. Sınıfın şu anki metada oldukça zayıf olmasından dolayı oyuncuların bu seçimleri tartışılsa da, Ostkaka Rogue, Patron Warrior ve Freeze Mage ile finali rahat bir şekilde kazanmayı başardı.

Ostkaka için bu şampiyonluk, Hearthstone’daki en büyük ödüle uzanan yolun zirvesiydi. Diğer oyuncular tarafından dünyadaki en yetenekli oyunculardan birisi olarak gösterilen Ostkaka’nın Seat Story Cup’ta aldığı ikincilik dışında etkileyici bir turnuva performansı bulunmamaktaydı. Bu yıl sonuna doğru ise oyuncu gerçek potansiyelini yansıtma şansı bulmuş gibi gözükmekte. Hoej ve Xixo ile birlikte Ekim ayında Na’Vi takımına transfer olan Ostkaka, takımın kadrosunu Hearthstone’da en çok korkulan kadrolardan birisi haline getirmişti.

Amerikalı Firebat’in ardından Dünya Şampiyonluğu olan yetenekli oyuncu Ostkaka için bu şampiyonluk, gelecekte elde edeceği başarıların bir parçası olarak gösteriliyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir