Haber

Hearthstone mobilde PC’den daha çok kazandırıyor

Son dönemin en büyük sükse uyandıran oyunlarından olan Hearthstone, üç ay kadar önce Android ve iOS cihazlardaki yerini alarak oldukça önemli bir adım atmıştı.Akıllı telefonlar için geliştirilen sürümün piyasaya sunulmasının üzerinden yalnızca üç ay geçmesine rağmen, oyunun mobil versiyonlarından elde edilen gelir, Blizzard’ın PC versiyonundan elde ettiği geliri geride bıraktı.

Mobil macerasına 2014’ün Nisan ayında çıkan iPad sürümü ile başlayan Blizzard, tablet uygulamasından pek verim alamamıştı. Şirketin Hearthstone sayesinde mobil ortamdan elde ettiği gelir uzun bir süre boyunca düşük bir seviyede seyretti. Oyunun akıllı telefonlar için yayınlanması ise adeta bir devrim niteliği yarattı. Mobil versiyondan daha önceleri elde edilen 2 milyon dolarlık gelir, 10 milyon dolara kadar yükseldi. PC versiyonundan elde edilen gelir ise 15 milyon dolar seviyesinden 6 milyon dolara geriledi.

Bu sayılar, oyuncuların Hearthstone’u nerede oynadıklarını göstermesinin yanı sıra, eski oyuncuların çoğunun da mobil versiyonlara geçiş yaptığını ortaya çıkarıyor. Reddit’teki birçok Hearthstone oyuncusuna göre bu artış, oyundaki kart destelerini satın almanın Android’de Amazon’un sanal para birimi kullanıldığında daha ucuza gelmesiyle alakalı. Ancak böyle bir şey bu kadar büyük bir artışı açıklamakta yetersiz kalıyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir