Haber

Esporda bu hafta: ENCE, Ruin, Immortals, G2

Esporun bu haftaki gündeminde Ence’in BLAST Pro Series Madrid şampiyonluğu, Ruin’in CLG’ye transferi, Immortals Gaming Club ve mutfaktan yeni çıkmış bir şampiyonluk var: G2’nun MSI şampiyonluğu.

BLAST Pro Series Madrid şampiyonu Ence!

250 bin dolar ödül havuzu olan BLAST Pro Series Madrid şampiyonu finalde Astralis’i 2-0 yenen Finlandiyalı ekip ENCE oldu.

ENCE, rakibini önce Nuke haritasında muazzam oyunuyla 9-16 mağlup etti. Sonrasında Train’de mücadele eden ekipler, hayranlarına kıyasıya bir mücadele izlettiler. En nihayetinde ENCE, rakibi bu haritada da yenmeyi (13–16) başararak şampiyon oldu.

Ruin, CLG’ye transfer oldu

Son olarak ligimizde 1907 Fenerbahçe forması giyen Ruin, gelecek mevsim için LCS ekibi CLG’yle anlaştı.

Kariyerine Avrupa’da başlayan tecrübeli oyuncu, bir süre önce ligimizin köklü ekiplerinden 1907 Fenerbahçe’ye transfer olmuştu. Ormanda Kirei ile yakaladığı uyum sayesinde, hem ligi hem de KMF’yi kusursuz bir şekilde tamamlayan oyuncu sarı lacivertlilerin bu yılki başarısında oldukça büyük payı vardı. Ne yazık ki Ruin’in bu başarısı Fenerbahçe’yi MSI’ya taşımaya yetmedi. Lakin en başından beri performansıyla dikkat çeken oyuncu, CLG’den teklif aldı ve ligimizden Amerika’ya göçen birkaç nadir oyuncudan biri oldu.

Immortals, OpTic Gaming’in sahibi Infinite Esports’u satın mı alacak?

Immortals Gaming Club -Immortals, MIBR, Los Angeles Vailant, ve Gamers Club’ın sahibi-, OpTic Gaming ve Houston Outlaws’ı çatısı altında bulunduran Infinite Esports & Entertainment’ı satın alabilir.

Ünlü organizasyon, alınan bilgilere göre, sahip olduğu önemli markaların arasına, OpTic Gaming‘in ve Houston Outlaws‘ın sahibi olan Infinite Esports & Entertainment‘ı da eklemek istiyor. Son zamanda aldığı yatırımlar ile birlikte işlem hacmini oldukça büyüten firma, söz konusu organizasyonu satın alma gücüne sahip.

MSI 2019’un şampiyonu G2 oldu!

Finalde LCS temsilcisi Team Liquid’i 3-0’la geçen G2, MSI 2019’u şampiyon olarak tamamladı.

Önce Team Liquid’in yarı finalde turnuvanın favori takımı Invictus Gaming’i 3-1’le geçmesi bir şok etkisi yarattı. Sonrasında ise G2’nun SKT’yi 3-2 ile mağlup etmesi tahmin edilen senaryoyu komple bertaraf etti.

Finalde karşılaşan G2 ile Team Liquid üç maçlık bir seri izlettiler. G2’nun her maç oyunu domine etmesi ve Caps’in inanılmaz performansı takımın şampiyon olmasına yetti.

Espor ile ilgili gelişmeleri güncel bir şekilde takip edebilmek için 5Mid ile kalın!

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir