Haber

Efsanevi boksör Mike Tyson espora atıldı, F2K’ye yatırım yaptı

Efsanevi eski ağır siklet boks şampiyonu Mike Tyson, Fade 2 Karma takımına yatırım yaparak espora resmen giriş yaptı.

ESPN‘in haberine göre, ünlü emekli boksör, son yıllarda birçok farklı alana yaptığı yatırımlar yapıyor. Bunların en başında ise marijuana yatırımları geliyor. Amerika’da birçok eyalette esrarın yasallaşmasıyla birlikte bu piyasaya giren ünlü boksör aynı zamanda sıkı bir ‘gamer’ da.

Emekli boksör Fade 2 Karma ekibinden oyuncularla Hearthstone ve benzeri kart oyunları oynadıktan sonra espor piyasasına da giriş yapmaya karar verdi. Hatta Fade 2 Karma ekibinin de içinde yer alacağı bir mekan açacağını duyurdu. Bunun için uygun yer olarak El Segundo, California bölgesine karar veren boksör için bu bölge yeni bir alan değil. Boksörün esrarla ilgili yatırımları da bu bölgenin içerisinde yer alıyor. Yani anlaşılacağı üzere Tyson bu bölgeyi kendi yatırımları için bir merkez yapmayı planlıyormuş gibi duruyor.

İnşa edilecek mekanın ismi ise ‘The Ranch House’ olacak. Streamer odalarının, turnuvalar için tasarlanacak özel bölümlerin ve partiler için kullanılacak bir teras katın olacağı mekanda, ‘espora’ dair daha bir çok şey olacak. Elbette mekan bir yandan Fade 2 Karma’nın merkezi olacak.

Fade 2 Karma nedir?

Alman Hearthstone ve Magic: The Gathering Heart oyuncusu Tim “Theude” Bergmann tarafından 2015 yılında kurulan organizasyon, o günden beri dünyanın dört bir yanından işin ehli ‘kart’ oyuncularını organizasyona katmaya devam ediyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir