Haber

E3’de tuvaletten yayın yapan Dr Disrespect Twitch’ten banlandı

Twitch’in ünlü yayıncılarından Dr Disrespect, Amerika’nın en büyük oyun fuarı E3’de tuvaletten yayın yaptığı için Twitch’ten banlandı.

Dr Disrespect Twitch’ten banlandı

37 yaşındaki ünlü yayıncı Dr Disrespect Twitch’ten banlandı. Sebebi ise, Amerika’nın en büyük oyun fuarı E3’te tuvaletten yayın yapması. Yayının bir sırasında, kameramanıyla ortak kullanıma açık bir tuvalete girip çevredeki insanları çekmeye başlayan yayıncı, sonrasında kapalı bir tuvalete girdi. O esnada kameraman ise, ‘işlerini görmekte olan insanları’ çekmeye devam etti. Bu ise, sadece Twitch’te değil, aynı zamanda eyalet yasalarını da ihlal eden bir suç.

Ünlü yayıncı bu sebeple Twitch’ten banlandı, lakin banın ne kadar süreceği ise şimdilik bilinmiyor.

Öfkenin dile gelmiş hâli olan ünlü yayıncı, agresif ve umursamaz tavırlarıyla ön plana çıkan ve kendini bu şekilde topluluğa kanıtlamış biri. Lakin bu davranışı, bilinçli ya da bilinçsiz, ona oldukça büyük ‘bela’ açacakmış gibi gözüküyor.

‘Twitch doğru olanı yaptı’

Yayıncının Twitch’ten banlanmasıyla beraber, Ninja ve Tfue gibi bazı yayıncılar olaya dikkat çekmek ve ‘Doktor’un yanında yer aldıklarını göstermek için yayına ünlü yayıncının kılığında çıktılar. Ama bazı yayıncılar ise Twitch’in bu kararını doğru bulduklarını açıkça belirttiler.

Dr Disrespect hakkındaki gelişmeleri anlık olarak paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir