İkinci Heroes Dünya Şampiyonası üç etkinlikten oluşacak ve 1.5 milyon dolarlık bir ödül havuzuna sahip olacak. 2016 yılında üç farklı sunucuda üç büyük turnuva yapılacak ve bu turnuvalara 8 farklı sunucuyu temsilen 12 takım davet edilecek. Her büyük etkinliğin ödül havuu 500.000 dolar olacak. Bu turnuvaların ilkinin 2016’nın ilk çeyreğinde düzenleneceğini de belirtelim.

Turnuvaların detayları henüz açıklanmadı, fakat takımların katılmak için Open Qualifier oynayacağı kesin gibi. Bu yılki Dünya Şampiyonası’nın ödül havuzu 500.000 dolardı. Blizzard’ın bu ölçekte 3 ayrı büyük etkinlik düzenlemesi, şirketin oyunun e-spor kısmının gelişimine ne kadar önem verdiğinin bir göstergesi. Ayrıca tek bir turnuva değil de üç ayrı büyük turnuva düzenlenilmesi de, Blizzard’ın Dota 2 ve CS:GO gibi oyunların turnuvalarını örnek aldığını gösteriyor.

Dota 2 ve League of Legends’ın yanı sıra Heroes of the Storm’un da bu derecede ilgi görmesi, e-spor sahnesinin ne kadar hızlı büyüdüğüne bir örnek. Daha önce bir çok profesyonel League of Legends oyuncusunun emekliye ayrılacak kariyerine Heroes of the Storm’da devam etmeyi düşündüğünü görmüştük. Oyun henüz bebek adımlarını atsa da, diğer MOBA oyunlar gibi büyük bir ilgi toplayacağına dair şüphe yok.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Heroes of the Storm Dünya Şampiyonası’nı kazanan takım Amerika sunucusundan Cloud9 olmuştu. Takım finalde yine aynı sunucudan turnuvaya katılan Dignitas’ı 3-0 yenerek tarihe geçmişti.