Fortnite

Fortnite v8.20 yamasıyla birlikte oyuncuları birçok yenilik bekliyor

Fortnite v8.20 yaması bugün itibariyle tüm sunucularda aktif hale geldi ve oyunda mikro ve makro ölçekte pek çok değişiklik yaşandı. Sizler için bu değişiklikleri genel hatlarıyla derledik.

Yerden Yüksek – Sınırlı Süreli Mod

Oyunun mekanizmasına yeni ve farklı bir mod daha eklendi ve böylelikle volkandan lavlar fışkırmaya başladı. Adaya atlayıp eşyaları topladıktan sonra aman dikkat edin, çünkü bir süre sonra lavlar her yeri sarmaya başladığında yükseklerde kendinize yer bulamayabilirsiniz. Bu yüzden modu oynarken sadece rakiplerinizle değil aynı zamanda zamanla yarışacaksınız ve hedefiniz daima yükseklerde olacak.

Zehirli Ok Tuzağı

Oyundaki tuzaklara bir yenisi daha eklendi. Bir nevi bubi tuzak mekanizmasına sahip “Zehirli Ok Tuzağı” rakiplerinize nefes aldırmamak için biçilmiş kaftan. Kuytu köşelerde ve iç mekanların dolambaçlı yapılarında aman dikkatli olun, belli ki Epic Games oyuncularının daima tetikte olmasını istiyor!

Yerden toplanan eşyalara yenileri eklendi: Biber, muz ve hindistan cevizi

Bugüne kadar Fortnite’da birçok tuhaf yenilik gördük. O tuhaf yeniliklere bir yenisi daha eklendi. Oyuncular bundan sonra yerden topladıkları biberler sayesinde can yenilenmesi ve hareket hızı kazanacak. Eğer yerde muz da görürseniz şaşırmayın, çünkü muzlar da canınızı belli bir oranda iyileştirecek. Bitmedi, ayrıca yerde hindistan cevizi bulursanız hemen yemeye bakın, çünkü hindistan cevizleri oyunculara can veya kalkan sağlayacak. Belki önümüzdeki günlerde oyunda daha fazla meyve ve sebze görürüz, ne dersiniz?

Kreatif yenilikler: Yaratık Çıkma Yeri ve Atış Talimi

Yamayla birlikte oyuna gelen kreatif yeniliklerden bahsetmeden yazıyı bitiremezdik elbette. Fortnite oyuncularını bir çok kreatif yenilik bekliyor bu yamada. Bunlardan ilki “Yaratık Çıkma Yeri”, Call of Duty’den bildiğimiz yaratık istilası modlarına benzeyen bu kreatif yenilik, arkadaşlarınızla organize ettiğiniz mini oyunlarından zevk almanıza vesile olacak!

Unutmadan, Fortnite’a yeni başlamış ve aim konusunda çekinceleri olan oyuncuları buraya alalım. Artık sizler için oyun içerisinde atış talimi yapabileceğiniz bir mod mevcut. Ayrıca bu mod otobüsten atlamadan önce ellerini ısıtmak isteyen hırslı oyuncular için de biçilmiş kaftan!

Dünyayı kurtarmak için kolları sıvayın çünkü korsanlar geldi

Oyuna eklenen bir başka yenilik korsanlar! Görev serisine eklenen korsanlar, Ana Üs’tü işgal etti. Göz bandınızı takmayı unutmayın, çünkü artık siz de bir korsansınız.

Görev serisine eklenen bir diğer yenilik “Beta Fırtına: İkmal!” Zaman yine kısıtlı, çünkü fırtına yaklaşıyor ve sizin listenizdeki eşyaları toplayıp çantanıza doldurmak için çok fazla süreniz yok. Beta Fırtına: İkmal kendinize karşı yarışacağınız bir görev serisi!

Fortnite v8.20 yamasının detayları

Fortnite v8.20 yamasının detayları saymakla ve yazmakla bitmez, bu yüzden sizlere Epic Games tarafından hazırlanan detaylı incelemeyi takdim edelim istedik. Buyrun, tıklayın!

Görseller için kaynak: https://www.epicgames.com/fortnite/en-US/patch-notes/v8-20?lang=en-US

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir