Fortnite

Fortnite, beyzbol sopası ve parçalanmış bir TV

ESPN’nin yaptığı habere göre, Philadelphia Phillies oyuncuları şu aralar maç sırasında Fortnite oynamakla oldukça meşgul gözüküyor.

Eylül ayının sonlarına doğru peş peşe alınan mağlubiyetler sonrası veteran oyuncu Carlos Santana takım arkadaşlarına bir mesaj göndermek zorunda kaldı, çünkü Atlanta Braves maçı sırasında oyuncular kulüp binasında Fortnite oynuyorlardı ve veteran oyuncu bu lakayıtlağa dayanamayarak beyzbol sopasıyla televizyonu parçaladı.

Santana yaşanan olay hakkında şunları söyledi: “Maç sırasında oyun oynayan birkaç oyuncu gördüm, isimlerini vermek istemiyorum. Geliyoruz ve kaybediyoruz, ama onların sanki bu durum hiç umurlarında değilmiş gibi. Takım arkadaşlarına, koçlarına, personele ya da ön büroya karşı saygı göstermiyorlardı. Bu durum benim kişiliğimi yansıtmıyor. Ama kızgınım çünkü başarılı olmak istiyorum.”

Philadelphia Phillies’te oynayan bir başka veteran oyuncu Jake Arrieta ise, takım arkadaşlarının maç sırasında Fortnite oynamalarına yönelik durum hakkında şu ifadeleri sarf etti: “Belli kuralları ve sınırları oturtmak zorundasınız. Belirli bir noktada, odağınızı oyuna yönelik değiştirmeniz gerekir. Bazı insanlar telefonlarına kitlenip bir show izlemeyi severler. Bununla bir sorunum yok. Eğer maçtan yarım saat önce Fortnite oynamak istiyorsan bununla gerçekten hiçbir sorunum yok. Eğer bu senin odaklanmanı sağlıyorsa, hiçbir mahsuru yok. Lakin maç sırasında bunu yapıyorsan bu hakikaten farklı bir durum.”

Öyle gözüküyor ki, önümüzdeki yıllarda, birçok spor branşı içerisinde, özellikle genç oyuncular arasında bu durumlar çok sık yaşanacak. Çünkü gelmekte olan nesil, internetin ve Fortnite gibi oyunların içine doğmuş bir kuşak. Bu sebeple hayatlarının her alanına internet ve oyunlar nüfuz etmiş durumda. Takımların bu durumlara karşı nasıl çözümler geliştireceği ise bir muamma. Çünkü bilindiği üzere, Barcelona’nın 115 milyon euro bedelle kadrosuna kattığı Ousmane Dembele’nin de benzer bir oyun bağımlılığı sebebiyle antrenmanlara katılmadığı hatta maçlara geç kaldığı söyleniyor ve Barcelona yönetimi kendi içerisinde bu sorunu hâlâ çözebilmiş değil. Anlaşılan o ki, takımları zor zamanlar bekliyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir