Dota 2

Vega Squadron art arda 3. şampiyonluğunu aldı

Son zamanlarda adından bahsettiren Rus kökenli Vega Squadron’un önüne geçilemiyor.Gigabyte Challenge turnuvası finallerinde, sürpriz bir şekilde turnuvanın favorisi olan Hellraisers’ı yenerek toplamda 1.500 Euro olan birincilik ödülünü kazanan taraf oldu. Bu galibiyetiyle ise ardı ardına tam üç turnuvada birinciliği elde etti.

Geçtiğimiz son ay Vega Squadron açısından oldukça verimli oldu. Ocak ayının sonunda, Dota Pit Lig 3.Sezonu elemelerinde Ninjas in Pyjamas’ı yenmelerinin ardından takım, galibiyet serisini devam ettirdi. Şubat ayının ilk gününden itibaren yükselişe geçen takım önce MSI Dragon Battle’da kendini gösterdi. Sonrasında EIZO Cup 14 birinciliğini alan Rus takım son olarak beklenmeyen bir şekilde Hellraisers’ı eleyerek üçüncü birinciliğini aldı. Bu yükselişi sayesinde, dünya genelinde en iyi Dota 2 takımları sıralamasında ilk 10’daki yerini aldı. Şüphesizki kazandıkları en iyi oyun ise Hellraisers’a karşı mücadelet ettikleri oyundu. Gerilerden gelen Vega, Hellraisers’ı 2-1 mağlup etti ve bu üç turnuva sonucunda toplamda 4.500 Euro ödül elde etti.

Sevgililer gününde yer alan turnuvaya toplamda 16 takım katıldı. Bu takımların arasında; bir süre Kore’de Dota 2’ye devam etmiş olan Zephyr takımının eski üyesi Corey “Corey” Wright’ın oluşturduğu Worst Team Ever, Game Online ve London Conspiracy gibi takımlar vardı. Hellraisers karşısına gelen bütün takımları bir bir elerken en son London Conspiracy’ takımını eleyen Vega Squadron’a takıldı ve turnuvayı ikincilikle tamamladı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir