Dota 2

Valve The International 2017’nin tarihini açıkladı

Dota 2’nin en büyük etkinliği olan 2017’de düzenlenecek The International’ın tarihi belli oldu. The Boston Major’a çok kısa bir süre kalmasına rağmen Valve aynı zamanda Bahar Major’ının tarihini de açıkladı.

TI ile birlikta Dota 2 sahnesinin uluslararası heyecanını canlı tutan Major turnuvaları, profesyonel mücadele için büyük bir önem taşıyor. Valve Bahar Major turnuvasının tarihini 201-23 Nisan 2017 tarihi ile açıklarken, The International 2017 etkinliği ise Ağustos 2017’nin ilk yarısında düzenlenecek.

Bahar Major Elemeleri için Valve Amerika bölgesinde iki eleme turnuvası düzenlemeyi planlıyor. Kuzey Amerika ve Güney Amerika turnuvaları bu kıta için düzenlenecekken, şirket aynı formatı Avrupa için de uygulayacak. Geçtiğimiz yıllarda CIS bölgesindeki takımlar Major turnuvalarına katılmak için Avrupa Elemeleri’nde mücadele ediyordu. Bu yıl ise Valve hem Avrupa Elemeleri hem de CIS Elemeleri turnuvaları düzenleyecek.

Bahar Major Açık Elemeleri 6-9 Mart tarihleri arasında düzenlenecek. Ardından ise 10-13 Mart tarihleri arasında ise Bölgesel Elemeler oynanacak. The International 2017 için Açık Elemeler 22-25 Haziran tarihlerinde oynanacakken, Bölgesel Elemeler ise 26-29 Haziran tarihlerinde düzenlenecek.

Bunların yanında Valve henüz Bahar Major’ının nerede düzenleneceği konusunda bir açıklama yapmadı. Bu yıl Nisan ayında şirket hiçbir Major turnuva düzenlememiş, Şubat-Mart aylarında The Shanghai, Haziran ayında ise Manila Major’ı düzenlemişti.

En yakın Dota 2 heyecanı olan The Boston Major ise TI6’dan bu yana düzenlenecek ilk büyük turnuva olarak öne çıkıyor. Bu turnuva da 3-10 Aralık 2016 tarihleri arasında oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir