Dota 2

Union Gaming’e The Summit 3 ve MLG şoku

Canada Cup’tan diskalifiye olmaları ve geçici uzaklaştırma almalarından sonra Union Gaming The Summit 3 elemelerinden ve şu anda devam etmekte olan MLG Pro League birinci sezonundan da uzaklaştırıldılar. Canada Cup yönetiminden gelen diskalifiye ve uzaklaştırma duyurusunun üzerinden 24 saat dahi geçmemişken 2 ayrı organizasyondan daha uzaklaştırılmaları Peru temsilcisi Union Gaming’te şok etkisi yarattı.

Dün BeyondTheSummit’ten gelen açıklamayla Union Gaming Kuzey Amerika The Summit 3 elemelerinden çıkartıldı ve yerine Team Tinker yerleştirildi. Bugün içerisinde joinDota’dan gelen açıklamayla ise halihazırda devam etmekte olan MLG Pro League birinci sezonundan da diskalifiye edildikleri duyuruldu. joinDota’dan Dennis ‘HolyMaster’ Schumacher ise olaya şu sözlerle açıklık getirdi: “Söz konusu takımın yaptığı kusurlu hareketin joinDota tarafından düzenlenmiş herhangi bir lig veya turnuvada gerçekleştiğine dair herhangi bir kanıt yok ancak Canada Cup’tan diskalifiye olmalarına sebebiyet vermiş olan bu sportmenliğe aykırı durum Union Gaming’in MLG Pro League’de rol alamayacaklarını göstermektedir.”

Tüm bu olaylar yaşanırken Union Gaming resmi Facebook sayfasından bir özür mesajı yayınladı: “Canada Cup ve tüm turnuva yönetimlerinden kuralları gerektiği gibi okumadığımız ve kuralları çiğneyerek hata yaptığımız için özür diliyoruz. Yükselişte olan bir takım olduğumuzu biliyoruz. Profesyonel olmamız gerekiyor ve bu durumun bize getireceği iyi ya da kötü sonuçları kabullenmemiz gerektiğinin farkındayız.”

The Summit 3 ve MLG Pro League’den çıkartılmalarından sonra Union Gaming’in şu an için bütün büyük turnuvaların dışına itildi ve tam da revaçta olan takım potansiyeli için bu durum açıkçası çok şanssız. Söz konusu turnuvalara gelecek olursak, Peru temsilcisinin oynadığı tüm MLG Pro League maçları hükmen yenik konumuna getirilecek ve The Summit 3’teki pozisyonlarına Team Tinker yerleştirilecek. Team Tinker’ın yer değiştirmesiyle Avrupa elemeleri için açılan boş pozisyona ise Moscow Five yerleştirilecek.

Umuyoruz ki eSpor organizasyonlarının kural dışı eylemlere karşı gösterdiği bu kararlı duruş tüm takımlar için örnek teşkil eder.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Cb grr

    20 Mart 2015 at 18:01

    m5 yerine burden daha doğru bi tercih olurdu bence

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir