Dota 2

TI5 Compendium seviyesini yükseltmek artık daha kolay

Valve, The International 2015 Compendium üzerinde bazı değişikliklikler yaptı. Bu değişikliklerden önce oyuncuların para harcamadan Dergi seviyelerini yükseltmeleri neredeyse imkansızken, Valve topluluktan gelen taleplere dayanamayarak oyunculara para harcamadan Compendium seviyelerini yükseltebilmeleri için birkaç fırsat sundu. Yeni değişiklikler sayesinde artık Compendium seviyesi artırmak daha kolay hale geldi.

Geçtiğimiz yılki Dergi’den tanıdık olduğumuz “Ten Hero Challenge” sayesinde istenilen kahramanlarla oyun kazanarak mücadeleleri tamamladığınızda 150 puan elde edebiliyorsunuz. 3 defa tamamlanabilen bu mücadeleler toplamda ise 450 puan vererek size 4.5 Compendium seviyesi kazanma fırsatı sunuyor. Ayrıca her seferde 1 kere olmak kaydıyla, oyun kazanmakta başarısız olduğunuz kahramanları değiştirme fırsatınız olacak. Ancak bu tek seferlik kahraman değiştirme opsiyonunu, her kahramanla şansınızı denedikten sonra kullanmanızı tavsiye ederiz.

Valve’in oyunculara Dergi seviyelerini yükseltmek için sunduğu fırsatlardan bir diğeri ise “Adak” sisteminin getirilmesi oldu. Her 10 eşyayı adak ettiğinizde 25 puan ve “Charm of the Cruicible Jewel II” kazanacaksınız. Bu eşya ile 3 doğru tahminde bir adet “Treasure of the Cruicible Jewel II” kazanacaksınız ve eğer yeteri kadar şanslıysanız bir de Arcana set kazanma ihtimaliniz var. Ayrıca adak sistemiyle Compendium başarımlarını tamamlayarak Compendium puanları kazanabilirsiniz. Bunların dışında kazandığınız TI5 Ölümsüz eşyalarını beğenmediyseniz, bu eşyaları tüketerek de Dergi puanı kazanabilirsiniz.

Bu değişikliklere ilaveten “Dergi Mücadeleleri”ne bir adet kahramanlarla ilgili mücadele daha eklendi. Örneğin: “Pudge ile bir oyun kazan”. Dergi Mücadelelerini ilgilendiren bir başka değişiklik ise tamamlanan her mücadele için Compendium Coin’in yanında Compendium puanlarının verilmesi oldu.

Son olarak oldukça kolay bir şekilde The International davetli takım tahminleri ardından All-Stars maçında oynayacak oyuncuları tahmin ederek de 50 puan kazanabilirsiniz.

5 Yorum

5 Comments

 1. muhammednebi

  14 Ağustos 2015 at 17:35

  compendium ne zaman bitecek alsam geç kalmış olurmuyum

 2. Irresistible

  17 Mayıs 2015 at 22:40

  Beyler dergiyi alınca tek kişi atlana biliyormu seviye

 3. Dota

  17 Mayıs 2015 at 08:08

  kurye icin oduz havuzu dolmadi daha sabirli ol 1-2 haftaya dolar kuryende gelir arkadasinda kandirmis seni

 4. ibrahim

  15 Mayıs 2015 at 21:27

  Ben 2015 compendium u aldım fakat arkadaşlara kurye kutu filan cikmis bana kutu cikmadi kuryede gelmedi(kutu normal kutu skadi felan çıkan kutu)bana neden o kutu gelmedi.

  • İbrahim

   15 Mayıs 2015 at 21:29

   Dergiyi bugün aldım.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir