Dota 2

The Summit 3 Güneydoğu Asya elemelerinin galibi Rave oldu

BO5 üzerinden gerçekleşen ve birbirinden güzel karşılaşmalara sahne olan The Summit 3’ün Güneydoğu Asya elemelerinde Rave, MVP.Phoenix’i 3-2 geride bırakarak Los Angeles’da düzenlenecek olan turnuvaya katılma hakkını kazandı.

Yaklaşık 150.000 dolar ödül havuzuna sahip olan ve 13-17 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanan The Summit 3 için mücadeleler devam ediyor. Önceki haberimizde belirttiğimiz gibi The Summit 3 için Güneydoğu Asya ve Çin’den sadece birer takım katılabilecekti. Güneydoğu Asya elemeleri ise Rave’in galibiyeti ile sona erdi. Dota 2 Asya Şampiyonası’ndaki performansı ile göz dolduran takım elemelerde de bu performansını devam ettirerek LAN final karşılaşmalarına katılma hakkı kazandı.

Rave’in final karşılaşmalarında yenen taraf olmasında MVP.Phoenix’in Dota 2 Asya Şampiyonası sonrasında kadro değişiklikleri yapması etkili oldu. Heen ve Forev ile yollarını ayıran ve yerlerine Febby ve kphoenii’yi takıma dahil eden MVP Phoenix, üst grupta 3. turda Rave ile ilk karşılaşmasında mağlup gelen taraf olmuştu. Buna rağmen mücadeleyi elden bırakmayan takım alt grup finalisti olarak tekrar Rave ile karşı karşıya geldi ve yeni bir kadroya sahip olmasına rağmen Rave’den iki oyun almayı başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir