Dota 2

The International 2016, 8 Ağustos’ta başlayacak

Valve, bugün yaptığı duyuru ile hem Dota 2, hem de e-Spor dünyasının en büyük etkinliği The International 2016’da ana etkinliğin 8-13 Ağustos tarihleri arasında, yine Seattle’daki KeyArena’da oynanacağını açıkladı. Bu açıklama ile birlikte, The International ana etkinliğine üst üste üçüncü sefer KeyArena ev sahipliği yaparken, turnuvanın Seattle’da oynanacağı da beşinci sene olacak.

Turnuvanın grup aşaması için tarihler ilerleyen günlerde resmen duyurulacak olmasına rağmen, geçtiğimiz seneyi baz alacak olursak, turnuva mücadelelerinin Temmuz’un son haftası civarında oynanacağını söyleyebiliriz.27 Mart itibariyle, TI6’nın Ana Elemesi için davet almak isteyen takımların, son kadrolarını duyurmuş olması gerekiyor. Elemeler

27 Mart itibariyle, TI6’nın Ana Elemesi için davet almak isteyen takımların, son kadrolarını duyurmuş olması gerekiyor. Elemeler öncesinde kadro değişikliği yapılması halinde, davet edilen takım Açık Elemeleri geçerek TI6’ya katılma hakkı kazanabiliyor. The International 2016 Açık Elemeleri 21 Haziran’da, Ana Elemeler de 25 Haziran’da oynanacak.

Bununla birlikte, 2014’te 11 milyon dolar, geçtiğimiz sene de 18 milyon doları aşan ödül havuzuyla e-Spor’da rekor üstüne rekor kıran The International’ın bu sene ne kadar ödül dağıtacağı da merak konusu oldu. Tahminler, bu sefer 20 milyon dolar bareminin rahatlıkla aşılacağı yönünde.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir