Dota 2

The International 2016’ya katılacak son takımlar belli oldu

8-13 Ağustos 2016 tarihlerinde Seattle’da düzenlenecek The International 2016’ya katılacak son takımlar da oynanan bölgesel eleme finalleri sonucunda belli oldu. Senenin en büyük Dota 2 etkinliği olmakla beraber, e-Spor tarihinin de en geniş ödül havuzuna sahip etkinlikte son katılımcılar Evil Genuises, Digital Chaos, Team Secret, Alliance, Wings Gaming, Vici Gaming Reborn, TnC ve Fnatic olarak şekillendi.

Amerika bölgesinde hemen hemen hiç bir sürpriz yaşanamadı desek yeri. Bulba-Universe değişikliğinden dolayı Valve’nin transfer yasağını delen EG; bu sebeple son şampiyon olmasına rağmen direkt katılım hakkını kaybetmişti. Önce açık elemelerden çıkan takım, bölgesel eleme grubunu da ilk sırada bitirdi. Zai’nin katılımı ve Fear’ın tekrar carry’ye dönmesi ile takım kimyasının düzeldiği aşikar gözüküyor. Amerika bölgesinin playoff grubu ise büyük çekişmeye sahne oldu. Süpriz şekilde Team Secret’tan kovulan w33haa ve Misery, yeni durakları olan Digital Chaos ile bir diğer iddialı ekip olan Complexity Gaming’i 3-2 ile geçerken, özellikle son maç izlemeye değerdi.

Avrupa bölgesinde ise EG ile yapılan oyuncu değişikliğinden dolayı, EG ile aynı kadere sahip olan Team Secret grupları lider tamamlayarak TI2016 biletini kaptı. Ancak sadece bunu söyleyerek geçiştirmeyelim; açık elemelerde Rus ekibi Prodota’yı 1 saatten daha uzun süren bir mücadele sonunda zor bela yenen Team Secret, gruplarda da Escape Gaming’in (eski No Diggity) son maçta Vega Squadron’a yenilmesi sayesinde grup liderliği şansını yakaladı. Espace Gaming’in 1.lik şansını elinin tersiyle itmesi sonucu 3’lü tie-break maçları oynandı ve Team Secret ecel terleri dökerek uzun maratonu zaferle tamamladı. Playoff’larda ise Alliance-Espace Gaming finali oldu ve eski TI şampiyonu 1 sene ara ile tekrar TI sahnesine döndü.

Uzak Doğu’da herkes Fnatic rüzgarı esmesini beklerken TnC büyük bir başarıya imza atarak grupları lider tamamladı. Fnatic ise playoff’lar sonunda TI biletini kaptı.

Çin bölgesi de en çekişmeli maçlara sahne olan gruplardan birisiydi. Manila Major’de hayal kırıklığı yaratan Wings Gaming bu sefer beklentileri boşa çıkarmayarak birinci olurken, playoff’larda inanılmaz çekişmeli bir EHOME-Vici Gaming Reborn finali izledik. 3-2’lik skorla son TI biletinin sahibi Vici Gaming.Reborn oldu.

Son 2 The International 2016 katılımcısı; Complexity Gaming, Escape Gaming, Execration ve EHOME arasında oynanacak wildcard karşılaşmaları sonucunda belli olacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir