Dota 2

Team Tinker, mousesports bünyesine katıldı

Üst üste üç The International elemelerine katılan fakat bir süredir sahneden uzak kalmış olan başarılı mousesports markası, yeni Dota 2 takımıyla profesyonel sahneye geri dönüyor. Team Tinker’ı çatısı altına alan başarılı ekip mousesports’a katılan takım menajerleri Philip Aram ve koçları Mario Arturo Gomez Jr ile yollarına devam edecek.

Son dönemlerde istenen başarıyı elde edememesine rağmen mücadeleden vazgeçmeyen Team Tinker Avrupa’dan Amerika’ya taşınmış ve bu sürede kadrosunda değişiklikler yaşamıştı. Daha önce KuroKy ve SingSing gibi oyunculara ev sahipliği yapan mousesports takımının yeni kadrosunda ise alışık olduğumuz isimler var. Dota 2 Asya Şampiyonası  sonrasında iletişim sorunları sonrasında Vici Gaming’den ayrılan ve Team Tinker’a katılan Dominik “Black^” Reitmeier ve Team Tinker kurulduğundan beri takımda yer alan Max “qojqva” Bröcker tanıdık isimler arasında yer alıyor.

Team Tinker, yeni ismiyle mousesports takımı alıştırmalarına devam etmek üzere Kanada’da toplanacak. DreamHack Bucharest’de dördüncülüğü elde eden takım, Max “qojqva” Bröcker’in de 2015 yılının Mayıs ayında okulunun bitmesiyle alıştırmalara son sürat Toronto kentinde devam edecek. Önümüzdeki en büyük turnuva olarak duran The Internatinaol 5’in elemelerine seçilmiş olan takım TI5’de kendine yer edinmeye çalışmanın yanı sıra olabildiğince diğer turnuvalara da katılacaklar. Ayrıca takımın birçok üyesi hem sevenlerine daha detaylı bir bilgi vermek hemde mousesports ismini hatırlatmak için Twithc.TV üzerinden yayın yapmaya başlayacaklar.

Bir süredir profesyonel sahneden uzak kalmış olan mousesports CEO’su Cengiz Tüylü ise yaptığı açıklamada takipçilerine teşekkür ederken, yeni değişiklikler ile birlikte mousesports’un güçlü bir şekilde rekabetçi sahneye döneceğine inandığını belirtti.

Dileriz bu yeni değişiklik ile özellikle elemeler sırasında mousesports’dan etkili bir performans görme şansını elde ederiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir