Dota 2

Summit 3 için oy bekleyen son üç takım kaldı

Allience, Invictus Gaming ve Natus Vincere Summit 3’ün ana etkinliğinde yer alacak 8. takım olmak için compendium sahiplerinin oylarını bekliyor. Summit 3 compendiumunu alan oyuncuların ise tuttukları veya sevdikleri takımı turnuvada tekrardan görebilmesi için oylamaya katılabilecekleri son 4 günü var. Son günlere yaklaştıkça artan rekabet takımların aralarında geçen çekişmeli propagandalara sebep oluyor. Los Angelas’ta gerçekleştirilecek olan lan finallerinde yer alabilmek için takımların seçim propagandaları yapan siyasi partilerden bir farkı kalmadı desek pek abartmış sayılmayız.

NiP Dota 2 takımı, NiP CS:GO takımı ile özel bir maç yapacağını vaat etmişti. ASUS.Polar, Sergey ‘God’ Bragin’ın dijital imza dağıtacağını duyurarak daha çok oy toplayacağını düşünüyordu. Team Empire’ın Twitter hesabı ile ilgilenen eleman, oylamada Team Empire seçilirse saçını boyatıp Eminem’den bir rap parçasını söyleyeceğini duyurmuştu. Ancak bu uyduruk propagandaların hiç biri işe yaramadı ve son üçe kalan takımlar arasında bu takımlardan hiç biri yer almıyor.

Alliance daha çok oy toplamak için Cloud9’ın carry oyuncusu EternaLEnVy’den saçını beyaza boyayacağı sözünü ve AdmiralBulldog’dan da tam bir gün boyunca yayın yapacağı sözünü alırken diğer iki takım da boş durmuyor. Eğer Natus Vincere  oylamayı kazanırsa bir çok ödülün yanında röportajların ve yayınların yapılacağını vaat ederken, Invictus Gaming oylama boyunca durgun olmasına rağmen son düzlükte atağa kalkarak oylamadan galip gelerek turnuvaya devam edecek takım olarak seçilirse maçlara kadın temizlikçi kıyafetleriyle çıkacaklarını açıkladı. Verilen sözlerden ve yapılan propagandalardan en ilgi çekici olanı da Invictus Gaming’in yaptığı olmuş diyebiliriz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir