Dota 2

Newbee, ex-Forward Gaming kadrosunu bünyesine kattı

The International 2019’a katılma hakkı kazanan ex-Forward Gaming kadrosu, turnuvada Newbee adı altında mücadele edecek.

Bu sene 15 Ağustos tarihinde başlayacak olan The International 2019’a 18 takım katılım sağlayacak. Turnuvanın detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu 18 takımdan biri olan ex-Forward Gaming, turnuvada sponsor olabilecek bir organizasyon arayışı içindeydi. Bugün yapılan açıklamaya göre bu arayış son buldu takım istediğini aldı. Çin merkezli organizasyon Newbee, ex-Forward Gaming oyuncularını bünyesine kattı.

Turnuvaya bölge elemelerinden katılan Forward Gaming, elemeler boyunca J.Storm, beastcoast, KookaBurra, Black Sheep, Complexity Gaming, Team Xolotl ve Old Suck Gaming gibi ekiplerle karşı karşıya geldi. Elemelerde ilk gün 5, ikinci gün ise 7 maça çıkan Forward maç kaybetmedi ve 12’de 12 yaparak playofflara ilk sıradan katıldı. Aynı performansı playofflarda da gösteren ekip KookaBurra’yı 2-0, beastcoast’u 2-0 ve son olarak finalde J.Storm’u 3-1’le geçip The International 2019’a katılma hakkı elde etti.

Çin merkezli organizasyonun yaptığı açıklamaya göre anlaşma sadece The International 2019’u kapsıyor. Buna göre turnuva son bulduktan sonra ex-Forward Gaming aynı beşliyle devam etmek isterse yeni bir organizasyon arayışına girebilir. Kuzey Amerika merkezli organizasyonların takıma sponsor olacağı konuşuluyordu ancak yaşanan pürüzler bu anlaşmaların gerçekleşmesine engel oldu. Newbee ise takımla anlaşarak ismini TI9’da gösterme fırsatı yakaladı.

Valve kurallarına göre herhangi bir organisayona bağlı sadece bir takım turnuvaya katılabiliyor. Newbee ekibi Çin Elemeleri’nde mücadele etmiş ancak başarılı olamamıştı. Bakalım Valve bu konuda bir sorun çıkaracak mı?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir