Dota 2

Manila Major’da şampiyon OG

Dota 2 Major turnuvalarının bahar ayağı olan Manila Major’da kazanan OG oldu. Finalde çekişmeli maçlar sonunda Team Liquid’i 3-1 yenen OG, böylece ikinci major şampiyonluğuna uzandı. Bu sonuçla OG, Valve sponsorluğundaki turnuvaları birden fazla kazanan ilk takım olma unvanını da elde etti. Team Liquid ise üst üste iki major turnuvasında da final oynama başarısını göstererek yazın oynanacak The International 2016 öncesi iddiasını tekrar ortaya koydu.

Finale hızlı başlayan taraf Team Liquid oldu. Kuroky’den support Riki izlediğimiz karşılaşmayı özellikle Fata’nın Timbersaw oyunuyla alan Team Liquid 1-0 öne geçti. Ancak sonrasında OG, Team Liquid’in ittirme odaklı oyununa harika bir direnç göstererek özellikle Phoenix seçimi etrafında, takım savaşı odaklı seçimlerle ve Miracle’ın erken agresif oyunları ile üst üste galibiyetlerle kupaya uzandı. Fly’ın Phoenix ve Cr1t’in son oyunda Elder Titan ile sergilediği oyunlar, support oyuncularının önemi için adeta ders niteliğindeydi.

Turnuvada Newbee ve LGD ise üçüncü ve dördüncü sıraları alarak Çin takımlarının tekrar ayağa kalkacağının sinyallerini verdi.

Özellikle organizasyonu üstlenen PGL’nin üstün başarısı ve anormal seyirci katılımı ile belki de gelmiş geçmiş en iyi Dota 2 LAN turnuvası olan Manila Major’ın kapsamlı analizini önümüzdeki günlerde sitemizde bulabileceksiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir