Dota 2

JerAx, s4 ve Ana OG’ye transfer oldu

Başarılı Dota 2 takımı OG, yaptığı açıklama ile Jesse “JerAx” Vainikka, Gustav “s4” Magnusson ve Anathan “Ana” Pham’ı transfer ettiğini duyurdu.

OG takım resmi açıklamasında “Ailemizi genişletmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. İyi günde kötü günde yanımızda yer alan ve bizi destekleyen tüm fanlarımıza içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizi en iyi olmamız için siz motive ediyorsunuz.” sözlerine yer verdi.

JerAx Team Liquid’teki geçtiğimiz sezonki harika performansı ile tanınırken, s4 ise Alliance takımı ile hatırlanıyordu. Liquid ile The Shanghai ve Manila Major’da ikinci olan JerAx takımdaki kritik parçalardan biriyken, s4 Ti3’ü kazanan The Alliance’ın önemli bir parçasıydı.

Oyun tarzı akımından baktığımızda JerAx’in daha çok savaş başlatıcı rolünde oynadığını görüyoruz. Team Liquid’te de bu görevde oynayan oyuncu, takım savaşlarının gidişatını kontrol edebilmek amacıyla Earth Spirit, Tusk ve Elder Titan kahramanlarını sıkça oynamıştı. Buna karşın s4 ise çok daha standart, farm yapmayı seven ve takım arkadaşlarına alan yaratan tarzda bir oyuncu olarak öne çıkıyor.

OG’nin yeni transferlerinden en az bilineni ise Ana. Dota 2 sahnesine Mart ayında geri dönen oyuncu, Invictus Gaming’de oynamış, takım Ferrari_430’u transfer ettikten sonra yedek oyuncu konumuna geçmişti.

OG Major şampiyonlukları yakalasa ve başarılı bir takım olarak gösterilse de takımın TI6’daki sıralaması hayal kırıklığıydı. Takımın yeni transferleri Fly ve n0tail ile güçlü bir kadro oluşturacak gibi gözüküyor.  Bilindiği üzere Miracle-, Cr1t- ve MoonMeander bu ayın başlarında takımdan ayrılmıştı. Miracle- ve Cr1t- farklı takımlarda oynama isteği ile OG’den ayrılırken MoonMeander ise takımdaki diğer oyuncular ile kişisel problemler yaşaması nedeniyle ayrılmıştı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir