Dota 2

Frankfurt Major’a Invictus Gaming yerine Newbee Young gidecek

Dota 2 sahnesinin en büyük turnuvalarından biri olacak olan ve bu yıl ilk defa düzenlenen Frankfurt Major’a katılan takımlarda değişiklik oldu. Takımdaki bir oyuncunun vize problemi yüzünden turnuvaya katılamayacağını açıklayan Invictus Gaming’in yerine Newbee Young katılacak.

ESL’in açıklamasına göre takımdaki Su “super” Peng’in vize problemi yaşadığı, ve takımın bu oyuncunun yerine yedek bir oyuncuyu Valve’e bildirmediği söylenmişti. Bunun üzerine ise Qualifier turnuvasında 3. olan Newbee Young turnuvaya davet edildi.

The International 2 şampiyonu olan Invictus Gaming, Qualifier turnuvasında da oldukça iyi bir performans sergilemişti. Newbee tarafından 2-0 yenildikten sonra Loser’s Bracket’ta mücadele eden takım, finalde ise Newbee’nin genç takımı olan Newbee Young’u 2-0 yenmiş ve bir anlamda Newbee yenilgisinin rövanşını almıştı.

Takımın turnuvaya katılmaması, oyuncuları da kötü etkilemiş gibi gözükmekte. Invictus Gaming’in The International 2 şampiyonu olduğundaki kadrosunda da yer alan veteran oyuncu ChuaN’ın açıklamaları da bu yönde:

Bu turnuvaları kaçırmanın etkileri oldukça büyük. Uzun zamandır herhangi bir LAN etkinliğinde oynamadık ve kendimizi tatmin olmuş hissetmiyoruz. NESO turnuvası bittikten sonra oynamayı bırakabilirim. Emekli olmayı düşünüyorum. Artık oyunu oynamanın bir anlamını bulmakta zorluk çekiyorum.

 

Pasaport problemi bir yana, Invictus Gaming, Summit 4’e katılma şansını da yakalamamıştı. Takımın katıldığı son LAN etkinliği Ekim ayının başlarında oynanan ESL One New York’tu. Bu turnuvayı 3-4. sırada bitiren takım, ondan önce düzenlenen The International 5 turnuvasını ise 9-12. sırada bitirmişti.

 

Frankfurt Major turnuvası 16-21 Kasım tarihleri arasında Almanya’da düzenlenecek. Turnuva ile ilgili güncel haberleri ve analizleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir