Dota 2

Fnatic, Dota 2’ye geri dönebilir

Oyun dünyasının başarılı ekiplerinden olan Fnatic, Dota 2 takımının tekrardan profesyonel sahneye adımını atacağının ipuçlarını verdi. Dün gece saatlerinde profesyonel e-Spor takımı Fnatic’in resmi Twitter hesabında “Yakında” yazılarak paylaşılan resmin Dota 2 takım flaması olduğu tahmin ediliyor. LoL, CS:GO, Smite, Battlefield 4, Heartsone ve Heroes of the Storm gibi eSpor dünyasının popüler oyunlarında ayrı ayrı takımı olan bu ekip Dota 2 profesyonel sahnesinden uzun bir süre uzak kalmıştı.

Reddit’deki kullanıcıların tahminleri ve yorumlarında Fnatic’in, The International 2015’deki yerini garantilemiş takımlardan birini satın alma ihtimalinin yüksek olduğu belirtiliyor. Zirvenin bir tık altında bulunan North American Rejects veya Team Malaysia gibi takımların Fnatic’in radarında olduğu da söylentiler arasında yer alıyor.

The International 2014’de aldıkları başarısız sonuçların ardından dağılan Fnatic Dota 2 takımı, öyle veya böyle iyi bir geri dönüş yapma çabasında. TI4’den sonra n0tail, Fly, Era, Trixi’nin takımı bırakmasıyla takım oldukça zor bir sürece girmişti. Takımda kalan tek oyuncu olan  h4nn1 ile yeni bir kadro oluşturan ekip eski performansını yakalamakta başarısız olmuştu. İşleri yoluna koyamayan Dota 2 takımı, geçtiğimiz yıl Kasım ayının başlarında da kapatılmıştı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir