Dota 2

Epicenter Moskow’da şampiyon Team Liquid oldu

LAN turnuvalarına yeni bir soluk getiren, Moskova’da düzenlenen Epicenter etkinliğinde şampiyon Team Liquid oldu. Özellikle sahne düzeni ve görsel şovlarla izleyenlerin beğenisi kazanan turnuvada Team Liquid, finalde Newbee’yi 3-2 ile geçerek 250.000 dolarlık birincilik ödülünü de evine götürmüş oldu.

Kazananı belirleyecek eşleşmede Team Liquid ağırlıklı olarak pusher seçimler yaparken, Newbee takım savaşı potansiyeli daha yüksek ve daha “greedy” tercihler yaptı. Final serisine damga vuran seçim ise ilk maçta Kuroky’nin oynadığı support Riki oldu.

Turnuva’da üçüncüğ sırayı OG alırken, yeni kadrosu ile kağıt üzerinde çok güçlü gözüken Team Secret yine hayal kırıklığı yarattı. Uzun zamandır düşüşte olan Virtus.Pro ise son birkaç aya göre daha derli toplu oynadı diyebiliriz. Turnuvada bir diğer sürpriz sonuca ise Amerika derbisinde EG’yi deviren Complexity Gaming imza attı.

Takımların genel olarak son patch öncesine göre tercihlerinin stabil kaldığı, metada büyük değişikliklerin olmadığı dikkatlerden kaçmadı. Manila Major öncesi sıradaki büyük LAN turnuvası ESL ONE Frankfurt olacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir