Dota 2

Dota 2 Reborn’a Dereceli Eşleştirme geldi

2013 yılının sonlarına doğru Dota 2 ana sunucusunda yerini alan Dereceli Eşleştirme sistemi, TI5 sonrasında gelecek büyük Reborn güncellemesinin beta sürümünde de yerini aldı.

Geçtiğimiz gün Dota 2 Reborn beta sunucusunda yayınlanan güncelleme ile Dereceli Eşleştirme sistemi (Ranked Matchmaking), yeni Dota 2’de denemeye alındı. Oyuncuların MMR’larını geliştirebilmesi ve daha ciddi oyunlar ile Dota 2 keyfini sürebilmesi için diğer MOBA’lara nazaran geç gelen Dereceli Eşleştirme sistemi ile artık Reborn beta’da da daha kaliteli oyunlara girmek mümkün olacak.

Valve’in yeni Reborn güncellemesinde öne çıkan bir diğer yenilik ise, artık beta sürüm üzerinden Compendium görevlerinin de yapılabilmesi oldu. Reborn beta’da Compendium görevlerini gerçekleştiren oyuncular, normal sunucuya göre yüzde 50 oranında daha fazla altın sahibi olacak.

Beta sürüm düşünüldüğünde büyük diyebileceğimiz bu iki yeniliğin dışında Valve, Immortal Treasure 3 ve Collector’s Cache ile gelen tüm eşyaların da dâhil olduğu dev bir kozmetik güncellemesini de yeni Dota 2’ye kattı. Artık Dota 2 Reborn beta’da tüm kozmetik eşyalar da kullanılabilecek.

Güncellemede bunun dışında beta sürümde olması beklenen çok sayıda hata için yayınlanan düzeltmeler ile küçük iyileştirmeler yer alıyor. Valve’in Dota 2 Reborn beta sunucusunda yaptığı 20 Temmuz tarihli güncellemenin tüm detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir