Dota 2

Cloud9’ın Dota 2 kadrosu dağıldı

Hem Dota 2, hem de profesyonel e-Spor dünyasının gördüğü en büyük turnuva olan The International’ın tamamlanmasıyla birlikte artık neredeyse gelenekselleşen takım dağıtma şenlikleri başladı.

[The International 2015’te yaşanan her şey]

İlk kurban ise TI5’te isteneni pek veremeyen Kuzey Amerika ekibi Cloud9 oldu. Daily Dot’un haberine göre takımın oyuncularından Rasmus ‘MiSeRy’ Filipsen’in önceki gün Twitch yayınında verdiği haber, daha sonra da takımın sahibi Jack Etienne tarafından Twitter’da doğrulandı.

Etienne’in tweet’ini Türkçe’ye çevirecek olursak: “Evet, Cloud9 Dota 2’de kalmaya devam edecek. Eski takımımızı özleyeceğim ancak yeni bir kadro kurmak için de heyecanlıyım. Teşekkürler EE, Misery, Fata, Bone ve BigDaddy!”

5-6. sırada tamamladığı TI4 sonrasında Pittner “bOne7” Armand ve Jacky “EternaLEnVy” Mao haricindeki oyuncularını gönderen Cloud9, bu sene 9-12. sırada tamamladığı TI5 ardından tüm takımı değiştirmeye karar vermiş. Filipsen’in yayınında söylediğine göre oyuncular da bir arada kalmayacak ancak henüz kimin nereye gideceğine dair herhangi bir bilgi bulunmuyor.

2015 boyunca güçlü kadrosuyla neredeyse her turnuvada favoriler arasında gösterilen C9, katıldığı hiçbir etkinliği kazanmayı başaramadı. Şu raddede beş oyuncu için yeni takım arayışları başlarken, Cloud9 da yeni oyuncular ile daha güçlü bir kadro kurarak sezona başlamak istiyor. TI5 sonrası darbelerin bundan sonra hangi takımları etkileyeceğini zamanla göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir