Dota 2

Çin Bölgesel Elemeleri’nde grup aşaması sona erdi

The International 5 Çin Bölgesel Elemeleri’nin grup aşamaları, ikinci gün oynanan karşılaşmaların galiplerinin belli olması ile sonlandı. Hangi takımların ilk ikide yer alacağını az çok tahmin edebildiğimiz A grubunun aksine kesin bir tahmin yapmakta zorlandığımız B grubunda oldukça önemli karşılaşmalar gerçekleşti.

CDEC, HyperGloryTeam ve açık elemelerin galibi olan Wing arasında olmak üzere B grubunda üç hayati karşılaşma oynandı. Bu karşılaşmalardan ilki CDEC ve HGT arasında oldu ve takımların beraberliği ile sona erdi. Grup aşamasında rahat bir vakit geçireceği öngörülen HGT takımı ise kendinden bekleneni gerçekleştiremedi ve oynadığı karşılaşmalar sonucunda galibiyet elde edememesi sonucunda puan sıralamasında iyice altlara düştü ve sevenlerini hayal kırıklığına uğrattı. CDEC ise HGT karşısında aldığı galibiyet sayesinde B grubundaki yerini sağlamlaştırdı. Üçlü arasındaki ikinci ve belki de en önemlisi diyebileceğimiz karşılaşma, CDEC ve Wings arasında oldu. Grupta tutunmaya çalışan HGT’nin tek şansı CDEC takımının Wings’i mağlup etmesi ve sonradan Wings karşısında galibiyet almalarına bağlıydı. İşler ilk başta HGT’nin umduğu gibi gitti ve CDEC başarılı bir performans ortaya koyarak grup aşamasındaki üçüncü galibiyetini elde etti ve play-offlarda üst grupta yerini garantiledi. CDEC’in aldığı galibiyet ile hala bir şansı olan HGT’nin ise artık tek yapması gereken Wings takımını mağlup etmek ve grupta ikinci olmaktı. Fakat bu durumdan gerektiği gibi yararlanamayan ZSMJ ve ekibi, açık elemelerden gelen takıma karşı yaptıkları ilk karşılaşmada mağlup oldular ve sonucunda turnuvadan elendiler.

Çin Bölgesel Elemeleri’nde grup aşamasının sonlanmasından sonra geriye; her iki grubun galipleri EHOME ile CDEC ve ikincileri Energy Peace Maker ile Wings olmak üzere dört takım kaldı. Bu takımların karşılaşmalarının sonucunda ise birinci gelen takım direkt olarak The International 2015’e katılma şansını elde ederken ikinci olan takım ise Seattle’da gerçekleşecek olan Wildcard turnuvasına katılarak TI5’in kapısını zorlayacak.

Grup aşamalarının sonunda ise gruplardaki puan durumu ise şöyleydi:

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir