Dota 2

AdmiralBulldog, Alliance’a geri dönüyor

Geçtiğimiz günlerde takımdan ayrılan Niqua dolayısıyla açılan pozisyona, Alliance’ın şampiyon olduğu dönemde takımda yer alan AdmiralBulldog getirildi.

Niqua’nın takımdan ayrılışını ve geçici olarak takıma AdmiralBulldog’un getirildiğini geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Daha önce birlikte bir The International şampiyonluğu yaşadığı takımına geri dönen Henrik “AdmiralBulldog” Ahnberg, bir kez daha Alliance için ter dökmeye devam edecek. 2014 senesine kadar takımın başlangıç diziliminde bulunan Henrik, resmi maçlara katılmamaya başlamış ve bir süreliğine rekabetçi sahneden çekilmişti. O zamandan beri kısa süreliğine Team Tinker için sırtlayıcı rolünde görev yapmış ve daha sonra yayıncılığına odaklanmıştı.

Uzun ve verimsiz bir dönemden sonra Alliance, bu senenin başında kadrosuna 7cknMad ve Niqua’yı katarak toparlanmaya çalıştı. Bu transferlerden sonra herkes Alliance’ın eski ihtişamlı günlerine geri döneceğini düşünmüştü ancak takım içinde herkes tarafından bilinmeyen bir sinerji problemi oluşmuştu. Bu probleme dair açıklamayı takımın yüzü olan Jonathan “Loda” Berg bir blog üzerinden şu sözlerle yaptı: “Farklı durumlara uyum gösterebilme, kulvar değişiklikleri ve diğer oyun içi önem taşıyan faktörler ne yazık ki takım içerisindeki uyumsuzluğu bizlere gösterdi.” Sözlerine takım içerisindeki iletişim kopukluğundan ve rol çatışmalarından bahsederek devam eden Jonathan: “Bazı sorunları aşabilmek gerçekten çok tecrübe gerektiriyor ancak bazen bu tecrübe bile yeterli olmuyor. Bazen takımın ihtiyacı olan tek şey oyuncuların kişiliklerinin birbirleriyle uyumlu olmasıdır.” diyerek yaşadıkları problemlerin temelini takım içi uyumsuzluğa bağlıyor.

Takım içi eleştirinin yanında takımdan ayrılan Niqua için, “kendisi çok iyi bir arkadaşımız ve o olmadan bu noktaya gelmemiz çok zordu. Takım olarak Niqua ile yollarımızı Starladder’dan önce ayırmayı planlıyorduk ancak takımda kalmasının bizi ne kadar güçlendirip güçlendiremeyeceğini görmek istedik.” diye ekliyor Jonathan. Ancak işler pek de beklendiği gitmedi ve Starladder’da da takım aynı iletişim sorunlarıyla karşılaştı. Kötü sonuçlar da Niqua’nın takımdan ayrılışını hızlandırdı diyebiliriz. Jonathan’ın yaptığı blog yorumunda genel olarak AdmiralBulldog’un takıma dahil olmasından ziyade Niqua’nın ayrılığından bahsetmesi ise Admiral’in takıma dahil olup olmayacağı konusunda akıllarda soru işareti bırakmıştı. Ancak potansiyel adaylar arasından takımla en fazla uyuma ve geçmişe sahip oyuncu olmasıyla AdmiralBulldog boşalan pozisyon için biçilmiş kaftan olarak görülüyordu.

AdmiralBulldog, bugün itibariyle başlayan Play It Cool turnuvasında takımla birlikte maçlara çıkmaya başlayacak ve şimdiden takımla birlikte geçtiğimiz günlerde sonlanan Starladder’da bir maça çıktı. Ninjas in Pyjamas ile karşılaşan Alliance, Dota Pit League 3.sezonuna katılmak için mücadele etti ancak 2-1 kaybederek elendi.

The International 2015 davetlerinin yavaş yavaş belli olacağı bu dönemde bir takımın diziliminde sürekli değişiklikler yaşanması sevenlerini her zaman endişelendirmiştir. Ancak Jonathan yaptığı yorumu “Son dizilim bu olacak. Biz Alliance’ız.” cümleleriyle bitirerek destekçilerinin içini rahatlattı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir