Counter-Strike: Global Offensive

Zeus, BLAST turnuvasından sonra emekli olacağını duyurdu

31 yaşındaki Ukraynalı oyuncu Danylo “Zeus” Teslenko, 13-14 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan BLAST Pro Series Moskova’nın ardından profesyonel oyunculuk kariyerini noktalayacağını açıkladı.

Duyuru, Na’Vi takımının resmi Twitter hesabından paylaşıldı ve takımın kendi sitesinde hem oyuncunun hem de takım CEO’sunun sözlerine yer verildi. Kararla ilgili Zeus şunları söyledi:

Zor bir karardı. Bir süredir hakkında düşünüyordum. BLAST’tan sonra bırakacağıma dair söylentiler vardı fakat yeni kadromuzla bir Major kazanabileceğimize ya da en azından finale çıkabileceğimize inanıyordum. Fakat erken kaybettik ve yerimi gençlere bırakma zamanımız geldiğini fark ettim. Bu zor, hayatımın 20 yılını Counter-Strike’a adadım ve şimdi ise bunu sonlandırma vakti. Bu zaman boyunca benimle olan, benim için tezahürat yapan ve bana inanan herkese teşekkür etmek istiyorum.”

“Bu bir son değil, sadece yeni bir yolun başlangıcı. İlgilenecek çok şeyim olacak: CIS’de esporu geliştirmek istiyorum, bir pro akademi ligi kurmak istiyorum, gençlerle iç içe olmak istiyorum. Bir sürü fikrim var. Fakat koç olmayacağım, en azından şimdilik. Belki ileride böyle bir şey gerçekleşebilir.”

“Son turnuvam olan BLAST, birkaç gün sonra Moskova’da başlayacak. Bizi desteklemeye gelebilecek olan herkesi davet ediyorum. Hedefimiz kazanmak olacak.”

“Herkese kucak dolusu sevgiler. 20 yıldır süre gelen desteğiniz için teşekkürler. Destek mesajlarını okumak, beni sevindiriyor. Bu zor zamanda kalbimi ısıtıyorsunuz!”

Takımın CEO’larından Yevhen Zolotarov da tecrübeli oyuncunun emekliliği hakkında bir açıklamada bulundu

“Liderliğin, sadakatin, yol göstericiliğin, isteğin, kupalar, pozitif enerjin, neşen ve tabii ki bu kulübü başarıya ulaştırmak için verdiğin çaba için teşekkür ederim. Bu yolculuğu bir Major zaferiyle sonlandırmak istediğinden eminim fakat bu senin durumunu değiştirmeyecekti. Sen bizim kaptanımızsın, bir efsane ve tarihiminiz değişmeyecek bir parçasısın.”

“Taraftarlarımızın seni son defa oyuncu olarak görmek için son turnuvaya geleceğine eminim. Her şey için teşekkürler Danya!”

Zeus, profesyonel oyunculuk kariyerine 2002 yılında başladı. 2009 yılında Natus Vincere ile kesişen yolu, 10 aylık Gambit Esports döneminin dışında bugüne kadar devam etti. Kariyerinde 5 defa Major kazanmayı başaran oyuncu, CS ve CS:GO’da toplam 60’dan fazla turnuva kazandı.

Na’Vi’nin takım içi lideri konumunda bulunan Ukraynalı oyuncu, Counter-Strike tarihine adını altın harflerle yazdırdı.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir