Counter-Strike: Global Offensive

Team SoloMid, CS:GO takımı ile yollarını ayırdı

Amerika merkezli e-Spor organizasyonu Team SoloMid, Danimarkalı CS:GO kadrosuyla yolların ayrıldığını duyurdu.

Team SoloMid’den önce Dignitas çatısı altında mücadele eden beşlinin bir süredir TSM organizasyonundan çıkacağı konuşuluyordu. Eylül ayı başında takımın koçu ve menajeri olan Frederik Byskov’un Team SoloMid bünyesinden ayrılıp bireysel olarak görev almasıyla başlayan süreçten beri belirsiz olan organizasyon durumu hakkında bugün resmi açıklama geldi ve takım, artık TSM bünyesinde mücadele etmeyeceklerini bildirdi.

Takımdan yapılan açıklamada bu zamana kadar Team SoloMid çatısı altında oynamaktan mutlu oldukları, ancak vizyonların uyuşmaması nedeniyle ayrılığın her iki taraf açısından da iyi olacağı belirtildi. TSM kurucusu Andy Dinh ise takımla birlikte çalışmanın muhteşem olduğunu belirtip oyunculara gelecek için başarı diledi.

Takımın oyun içi lideri ve kaptanı olan Finn “karrigan” Andersen ise Twitter’da bir açıklama yaparak mevcut kadronun yeni bir organizasyon çatısı altına girene kadar “?” adıyla oynayacağını bildirdi. Yarın başlayacak olan FragBite Masters LAN Finallerinde takımın yeni formalarıyla boy göstermesi bekleniyor. Oyuncuların Twitter hareketlerinden kaynaklı olarak takımın bir başka ABD merkezli organizasyon olan OpTic Gaming’e katılması bekleniyor.

Şimdilik “?” etiketiyle oynayacak takımın kadrosu ise şöyle:

  • Finn “karrigan” Andersen
  • René “cajunb” Borg
  • Nicolai “device ” Reedtz
  • Andreas “Xyp9x” Højsleth
  • Peter “dupreeh” Rothmann

Durum hakkında yapılan resmi açıklamayı buradan bulabilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir