Counter-Strike: Global Offensive

Natus Vincere, koç Kane ile yollarını ayırıyor

Berlin Major’dan sonra takımların kadro değişiklikleri birer birer devam ediyor. Kadrosunda değişikliğe giden takımlar kervanına Zeus’un emekliliği ile erken katılan Natus Vincere, şimdi de koçu Mykhailo “Kane” Blagin ile yollarını ayırıyor.

Resmi Twitter adresinden yaptığı paylaşımla değişikliği duyuran Natus Vincere, “Büyük değişikliklerin zamanı” sloganı ile duyuruyu yaptı. Yapılan açıklamaya göre BLAST Pro Series Moskova 2019’dan sonra koç Kane ile yollar ayrılacak.

BLAST Pro turnuvasından sonra Zeus’un da emekli olmasıyla birlikte Na’Vi, kadrosunda sadece 4 kişi bulunduracak. Turnuvadan sonra hem 5. oyuncunun hem de yeni koçun duyurulacağı söylendi. Yapılan değişiklikle ilgili Kane’in açıklamaları şöyle:

“Bütün Na’Vi fanlarına ve Counter-Strike ile ilgilenen herkese selamlar. Her yolun bir başlangıcı ve bitişi vardır ve benim takım içindeki yolumun sonuna gelindi. Her şeyden önce 2 yıldır bana desteklerini hissettiren fanlarımıza minnettarlığımı sunmak ve onlara teşekkür etmek istiyorum. Hayatımın bir parçası olan insanlarla yollarımı ayırmak beni üzüyor fakat bu böyle bir iş.”

“İtiraf etmeliyim ki 2019 bizim için çok başarılı değildi. Ana hedefimiz olan Major’ı kazanmayı başaramadık. 2018’in hatıralarını hafızamda tutacağım. Bence başarılı bir yıldı ve Na’Vi müzesine birkaç kupa ekleyebildiğim için memnunum.”

“Taraftarların sakin kalmasını diliyorum. Takımın omurgası genç oyunculardan kurulu ve önlerinde çok uzun bir süre var. Önümüzdeki Major’u kazanmak için mücadele edeceklerine eminim. Na’Vi formasıyla çıkacağım son turnuva olan Moskova’da herkesi görmekten mutlu olurum.”

33 yaşındaki Ukraynalı Mykhailo “Kane” Blagin, Counter-Strike kariyerine oyuncu olarak 2004 yılında pro100 takımında başladı. Ardından 2008 yılında Virtus.pro’ya transfer olan tecrübeli oyuncu, her iki takımda da oyun içi liderlik görevini üstlendi. CS:GO kariyerine koçluk yaparak başlayan Kane, ilk tecrübesini 2016 yılında FlipSid3’da yaşadı. 2017 yılında Gambit Esports’da koçluk yaparken PGL Major Krakow 2017’i kazanmayı başaran Ukraynalı, Zeus ile birlikte Na’Vi’ye transfer oldu.

2017 yılından bu yana Natus Vincere bünyesinde bulunan koçun bir sonraki durağı henüz bilinmiyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir