Counter-Strike: Global Offensive

Mousesports koç pozisyonunda Rejin ile anlaştı

Türk oyuncu woxic’in de bulunduğu mousesports, koç pozisyonundaki açığı Allan “Rejin” Petersen’i kadrosuna katarak kapattı.

Kadrosunda yenilemeye giden mousesports, Türk oyuncu woxic’in de içinde bulunduğu takımını duyurmuştu. Bugün ki Allan “Rejin” Petersen transferiyle beraber koç pozisyonunu da dolduran takım kadrosunu tamamlamış oldu. 2017 yılında 3 ay süreliğine Tricked Esport’un koçluğunu üstelenen Rejin’in mousesports’u başarıya götüren anahtarlardan biri olup olamayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz. Rejin, Tricked Esport’tan önce Counter-Strike: Source’ten bu yana en iyi takımlarda oynamasa da profesyonel oyunculuk yapıyordu. Danimarkalı koç, fazla başarılı bir geçmişe sahip değil.

Rejin’in mousesports’un twitter hesabından yaptığı açıklamasında “Bugün yeni bölüm başlıyor. Son derece yetenekli oyuncular ve mousesports gibi bir organizasyon ile çalışmayı dört gezle bekliyorum. Hadi eve birkaç kupa getirelim.” dedi. Yeni koçuyla beraber mousesports’un çıkacağı ilk LAN turnuvası İngiltere’nin Leicester şehrinde düzenlenecek olan ESL Pro League Season 9 Avrupa olacak. Takım ESL Pro League Season 9 Avrupa turnuvasında ilk 8’e girmeyi başarırsa Fransa’nın Montpellier şehrinde düzenlenecek olan ESL Pro League Season 9 Finallerine katılmaya hak kazanacak. ESL Pro League Season 9 Finallerinin 750,000 dolar  ödül havuzu bulunuyor.

Koç değişimiyle oluşan mousesports’un kadrosu ise şu şekilde;

  • Finn “karrigan” Andersen
  • Robin “ropz” Kool
  • Özgür “woxic” Eker
  • David “frozen” Čerňanský
  • Chris “chrisJ” de Jong
  • Allan “Rejin” Petersen (Koç)
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir