Counter-Strike: Global Offensive

Hiko, OpTic Gaming’e transfer oldu

Uzun bir süredir Team Liquid’de oynayan ve adı artık “Clutch” terimiyle birlikte anılmaya başlanan Spencer “Hiko” Martin, OpTic Gaming’e transfer oldu.

Aslında böylesi bir gelişme bir süredir bekleniyordu. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde OpTic Gaming takım kaptanı Peter “Stanislaw” Jarguz dramatik bir şekilde takımla yollarını ayırmıştı. Takımdan ayrılmaması için oyuncuya 45 dakika boyunca dil döktüğünü belirten OpTic Gaming’in sahibi Hector “H3CZ” Rodriguez, Stanislaw takımdan ayrılırken o anda henüz adını duyurmadıkları başka bir oyuncunun takımdaki boşluğu dolduracağının sinyallerini vermişti. İşte o oyuncunun Hiko olduğu ise sonunda doğrulandı.

Oyuncunun ELEAGUE Major’da ve genel olarak 2016’da düşük bir performans ortaya koymuş olması Team Liquid’den ayrılmasında etkili olmuş gibi görünüyor. ESL Pro League için OpTic’in kadrosuna katılan Hiko’ya ek olarak Team Liquid’in koçu Luis “peacemaker” Tadeu da takımdan ayrılan başka bir isim oldu. Ünlü Brezilyalı koç, Hiko ile birlikte DreamHack Masters: Las Vegas 2017’de OpTic Gaming için mücadele verecek. Değişiklikler sonrasında ise takım ESL Pro League’e etkili bir başlangıç yaptı ve ligdeki ilk karşılaşmalarında Selfless Gaming ve Renegades takımlarına karşı peş peşe galibiyetler elde etmeyi başardı. Hiko’nun takımda kalıcı bir yere sahip olup olmayacağı ise henüz belli değil.

Hiko’nun takımdan ayrılması sonucunda Team Liquid’de oluşan boşluğu ise eski OpTic Gaming kaptanı Peter “Stanislaw” Jarguz dolruracak.

Değişiklikler sonrası OpTiC Gaming kadrosu ise şöyle:

  • Keith “NAF” Markovic
  • Will “RUSH” Wierzba
  • Oscar “mixwell” Cañellas
  • Tarik “tarik” Celik
  • Spencer “Hiko” Martin
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir