Counter-Strike: Global Offensive

Valve, CS:GO için 13 Ocak 2020 güncelleme notlarını yayımladı

Valve

Valve, 13 Ocak tarihinde yayımlanan Counter Strike: Global Offensive güncellemesine dair yama notlarını resmi olarak açıkladı. Bu değişiklikle oyuncuların oyun içi kupon satın alabilmesini sağlayacak yeni bir mağaza sistemi ve Workshop’ta bazı değişiklikler yer alıyor. Ayrıca Studio haritasında da bazı değişiklikler var.

Oyunun takipçileri tarafından ısrarla beklenen silah güçlerinin dengelenmesi – özellikle SG için beklenen nerf- ve oyun ekonomisinde yapılması istenen düzenlemeler ne yazık ki bu güncellemede de yer almıyor. Yine de oyuncuların oyun içinde sticker satın alabilmesini sağlayacak yeni bir yol sunuyor ve bu durum sahip olduğu skinleri eşsiz hale getirmek isteyenler için iyi haber olabilir.

Shattered Web Operasyonu ile yayımlanan güncelleme nedeniyle oyuncular için sinir bozucu hale gelen buglar düzeltilerek oyun, oyuncular için daha keyifli bir hale getirilmeye çalışılmış. Bu çerçevede Workshop’ta bazı düzenlemeler yapılmış durumda.

En büyük değişiklik, oyunun sol alt menüsünde bulunan Kuponlar sekmesinde gerçekleşti.  Bu menüde güncellemeden önce, kullanıcının ödeme yaparak satın alabileceği dört farklı kapsül ve çıkartma seçeneği bulunuyordu. Güncelleme ile birlikte Valve, bu bölüme bir arama çubuğu ekleyerek oyuncuların satın almak istedikleri çıkartmalara Steam Marketplace kullanmadan ulaşmasını sağlayacak yeni bir sistem sunmuş oldu. Bu sayede oyun ekranını kapatmadan çıkartmalara ulaşmak mümkün olacak.

Yama notlarında bu güncellemenin deneysel bir yanı olduğundan da bahsediliyor. Yani belki yakın bir gelecekte Topluluk Pazarı’nı kullanmadan istediğimiz ekipmanı veya skini oyun içinden satın alabilmemize imkan sağlayacak bir güncelleme gelebilir.

Son olarak Studio haritasında da bazı değişiklikler var. Haritanın “mid” kısmı tamamen değiştirilerek daha karmaşık hale getirildi. Hem CT hem de T tarafındaki sokaklar kısaltıldı ve böylece B Bombside ulaşımı daha kolay hale geldi.

Güncelleme notlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://blog.counter-strike.net/index.php/2020/01/28044/

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir