Counter-Strike: Global Offensive

Team Vitality, shox transferini duyurdu

Team Vitality, geçtiğimiz günlerde G2 Esports ile yollarını ayırdığını duyuran Fransız oyuncu shox ile anlaştığını duyurdu. Takımın resmi Twitter hesabından yaptığı duyuruda “Hırsımız değişmedi, dünyanın en iyi takımı olmak için buradayız” ifadeleri kullanıldı.

G2 Esports, büyük turnuvalarda neredeyse her zaman yer almayı başarsa da bir türlü zafere ulaşamıyordu. Özellikle son zamanlardaki IEM Chicago ve StarLadder Berlin Major 2019’daki kötü performansın ardından takımda değişiklik olacağı söyleniyordu. Söylentileri doğrulayan shox’un takımdan ayrılması da birkaç gün önce açıklanmıştı.

Dünya Sıralaması’nda 2. sıraya kadar yükselen Fransa temsilci Vitality için de işler son zamanlarda çok iyi gitmiyordu. Katıldığı son turnuva olan Berlin Major’da baştan sonra kötü bir performans gösteren ekip, AVANGAR’a elenip turnuvayı 5-8. sırada bitirmişti. Turnuvadan elenmelerinin hemen ardından açıklama yapan takım, NBK- ile yollarını ayırdıklarını duyurmuştu.

Vitality’nin, NBK’den oluşan boşluğu kiminle dolduracağı uzun süre tartışıldı. En büyük aday ise shox idi. Oyun içi liderini kaybeden Vitality takımının, yeni bir oyun içi lidere ihtiyacı vardı. Bu ihtiyacı da 27 yaşındaki tecrübeli oyuncu shox ile kapamış oldular. Söylentilere göre Fransız ekip, bu transfer için $500,000’ı gözden çıkarmış.

Fransız temelli bir kadro kurmuş olan Vitality, Titan takımında beraber oynamış olan RpK, apEX ve shox’u da tekrar aynı çatı altında buluşturmuş oldu. Fransa temsilcisi, yeni kadrosuyla ilk maçını DreamHack Masters Malmö 2019 kapsamında TYLOO ile yapacak.

Team Vitality kadrosu:

  • Dan “apEX” Madesclaire
  • Cédric “RpK” Guipouy
  • Mathieu “ZywOo” Herbaut
  • Alex “ALEX” McMeekin
  • Richard “shox” Papillon
  • Rémy “XTQZZZ” Quoniam (Koç)
  • Nathan “NBK-” Schmitt (Yedek)
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir