Counter-Strike: Global Offensive

Natus Vincere, GuardiaN ve B1ad3 transferlerini duyurdu

Efsanevi oyuncu Danylo “Zeus” Teslenko’nun, geçtiğimiz hafta oynanan BLAST Pro Series Moskova 2019’dan sonra emekli olmasının ardından, Natus Vincere kadrosu 4 kişi kalmıştı. Uzun süredir dedikodulara konu olan GuardiaN transferi ise resmi olarak bugün duyuruldu.

Na’Vi’de takıp kaptanı ve oyun içi lideri rollerini üstlenen Zeus’un emekli olmasından sonra, takıma katılacak 5. oyuncu için çeşitli isimler ortaya atılıyordu. Fakat bu isimler arasında en güçlüsü GuardiaN’dı ve beklenen oldu. Takımın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şunlar yer aldı: “Büyük bir sır değildi fakat muhteşem bir geri dönüş olacak. Yeniden hoş geldin GuardiaN!”

Na’Vi, Zeus’un yanı sıra takımın koçu olan Kane ile de yollarını ayırmıştı. Yapılacak her şeyin yapıldığını ve artık değişiklik zamanının geldiğini açıklayan takım, yeni koçunu Andrii “B1ad3” Gorodenskyi olarak duyurdu. 32 yaşındaki koç, son olarak Gambit Gaming bünyesinde koçluk yapmış, daha sonra Natus Vincere bünyesinde Espor Direktörü rolünü üstlenmişti.

GuardiaN ve B1ad3, değişiklikler hakkında açıklamalarda bulundu

Yapılan transferle birlikte takımndaki AWP rolünü GuardiaN üstlenecek. S1mple ise rifle görevini alacak ve takımın kaptanı olacak. Takımın oyun içi liderinin ise Boombl4 olacağı açıklandı. Slovak oyuncu transferle ilgili kısa bir açıklamada bulundu:

“Uzun profesyonel oyunculuk yolculuğuma başladığım yere, eve geri dönmek güzel. Bu takımın en iyilerinden biri olması ve bir Major kazanması için elimden gelen her şeyi yapacağım. Bu fırsat için teşekkürler.”

Takımın yeni koçu B1ad3 de açıklamalarda bulundu: “Turnuvalarda takımla beraber geçirdiğim vakitler sırasında, takımın nasıl çalışacağını anlama ve analiz etme fırsatı buldum. Takımın yeniden yapılanmaya ihtiyacı vardı. Bu kaçınılmazdı. Şimdi, nelerin değişmesi gerektiğini ve takımın nasıl gelişeceğini bildiğime eminim.”

“Bazı şeyler yeniden yapılanmalı, diğerleri ise ilk defa entegre edilmeli. Bunlar tabii ki bir anda olacak şeyler değil ve takım bir sonraki seviyeye geçmek için zamana ihtiyaç duyacak. Hedeflerimizi en yükseğe koyduk ve yeteneklerimiz konusunda kendimizden eminiz. Şampiyonluk yolunda taraftarlarımızın bize olan desteği çok önemli!”

Natus Vincere kadrosunun son hali:

  • Oleksandr “s1mple” Kostyliev (Kaptan)
  • Kirill “BoombI4” Mikhailov (Oyun içi lideri)
  • Denis “electroNic” Sharipov
  • Egor “flamie” Vasilev
  • Ladislav “GuardiaN” Kovács (AWPer)
  • Andrii “B1ad3” Gorodenskyi (Koç)
  • Eugene “ug1n” Yerofeyev (Menajer)
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir