Counter-Strike: Global Offensive

G2 Esports, shox ile yollarını ayırdığını duyurdu

Avrupa’nın önde gelen espor kulüplerinden biri olan G2 Esports, son zamanlarda CS:GO sahnesinde bir türlü istediği başarıya ulaşamıyor. Tekrar ismini üst sıralara yazdırmak isteyen organizasyon takımda değişikliklere başladı. Fransa temsilcisi, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile birlikte Richard “shox” Papillon ile karşılıklı olarak yollarını ayırdığını duyurdu.

2006 yılından beri profesyonel CS:GO kariyerini sürdüren Fransız oyuncu, 2016 yılında G2 Esports bünyesine katılmıştı. Titan takımında beraber oynadığı takım arkadaşları Ex6TenZ, RpK, SmithZz ve ScreaM ile 2016 yılında G2’ya transfer olan shox, o günden bu yana Fransa takımının forması altında mücadele ediyordu.

Son söylentilere göre G2, uluslararası bir kadro kurmayı planlıyor. Shox’un ayrılışı ve Lucky’nin yedeğe çekilişinin ardından, sadece Fransız oyunculardan kurulu bir kadrodan vazgeçmiş gibi gözüken takımın ilk hedefinin, CR4ZY takımından Nemanja “nexa” Isaković ve Nemanja “huNter-” Kovač’ı takıma katmak olduğu söyleniyor.

Shox’un bir sonraki durağı ise Vitality olacak gibi duruyor. Berlin Major’dan sonra NBK ile yollarını ayıran Vitality, kadrosundaki boşluğu bir diğer Fransız oyuncu olan Shox ile doldurabilir. Son dönemlerdeki söylentiler ve raporlar da bunu doğrular nitelikte. Vitality’nin en yakın maçı ise 4 gün sonra, DreamHack Masters Malmö 2019’da oynanacak. Eğer böyle bir gelişme yaşanacaksa, transferin bu tarihe kadar açıklanması bekleniyor.

G2 Esports forması altından birden fazla ulusal başarıya ulaşan Fransız oyuncu, eski takımıyla ESL Pro League Sezon 5, Esports Championship Series Sezon 1 gibi şampiyonluklar kazanmıştı. Oyuncunun eski takımı ile son turnuvası ise StarLadder Berlin Major 2019’du. Fransız ekip bu turnuvayı 9-11. olarak bitirmişti.

Son değişikliklerden sonra G2 Esports’un kadrosu:

  • Kenny “kennyS” Schrub
  • Audric “JaCkz” Jug
  • Lucas “Lucky” Chastang
  • François “AmaNEk” Delaunay
  • Fabien “kioShiMa” Fiey (stand-in)
  • Damien “maLeK” Marcel (Koç)
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir