Counter-Strike: Global Offensive

ESL Pro League 11. Sezon mağduriyet yarattı

ESL

ESL’in Kıdemli Başkan Yardımcısı Ulrich Schulze, sezon başlamadan önce şirketin iletişim eksikliği nedeniyle ESL Pro League dışında kalan takımlardan özür diledi. ESL, Cuma günü yayınladığı açıklamayla ESL Pro League 11. Sezonunda yarışacak takım sayısını 48’den 24’e düşürmüştü.

MTG’nin düzenlediği turnuvanın organizatörü, davet edilen ancak henüz yarışmaya katılmayan ekiplerin yer aldığı bir ön listeyi de açıkladı. Bunlar arasında “Lanxess Anlaşması” nı kabul eden üye kuruluşlar, EPL S10 Final katılımcıları, en son ESEA MDL kazananları ve ESL Dünya sıralaması tarafından belirlenen takımlar yer almıştı.

ESL, bilgi taleplerinin göz ardı edilmesi nedeniyle eleştiri yağmuruna tutuldu. Counter-Strike Professional Players Association (CSPPA), yayınladığı bir açıklamayla ESL’in bilgi verme konusunda hayal kırıklığı yarattığını ilan etti.

Schulze tarafından atılan bir dizi Tweet ile bu konunun farklı bir şekilde ele alınması gerektiğini itiraf ediliyor ancak şirketin şu anda etkilenen ekiplerle “endişelerini mümkün olan en iyi şekilde ele almak için çalıştığı konusunda” ısrar ediliyor.

Süreci istenen standartlar dahilinde gerçekleştirmediğimiz için özür dileriz. “diyen ESL yetkilisi şunları da ekledi.” Etkilenen takımlara, oynayan takım sayısı da dahil olmak üzere önemli değişikliklerin geleceğini önceden bildirme konusunda hataya düştük. Ligin yapısının birkaç önemli unsuru geçen haftaya kadar bilinmiyorken, takımlara yeterince bildirim yapılmadı. Durumdan etkilenen takımlarla bu hafta iletişime geçerek endişelerini gidermeye çalışacağız.”

Schulze, dışarıda bırakılan tüm takımların Pro League Sezon 12’ye “bölgesel temsil sağlayacak şekilde” katılma şansına sahip olacağını savunuyor. Eleme süreci henüz kararlaştırılmadı, ancak bu açıklama Güney Amerika’dan gelen takımlar için bir fırsat sunuyor. Bu bölge, daha önce açıklanana göre organizasyon dışında bırakılmıştı.  Schulze, ilerleyen günlerde daha fazla bilgi verileceğini de konuşmasında belirtti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir