Counter-Strike: Global Offensive

ELEAGUE Premier turnuvası sonuçlandı

HLTV

ELEAGUE Premier’i favori olarak gösterilen Astralis takımı kazandı ve $500,000 dolarlık ödülün sahibi oldu.

İlk haritada (inferno) Astralis’in domine oyunu vardı. Rakibinin seçtiği haritada tabanca raundunu kazanmasıyla beraber 14-0’lık bir seri yakaladı. Haritayı zorlanmadan 16-5 kazanan Danimarkalı ekipte 100+ raunt başına hasar ile oynayan Magisk ve device üstün performanslarıyla dikkat çekti. İkinci haritada (nuke) ilk yarı çekişmeli şekilde 8-7 Liquid’in üstünlüğüyle sonuçlandı. İkinci tabanca raundunu kazanan Astralis, sonraki 3 raundu kaybetse de kontrolü eline alıp haritayı 16-12 maçı ise 2-0 kazandı. Finalist olarak Team Liquid ise $200,000 doların sahibi oldu. Nuke haritasında 96 raunt başına hasar ile oynayan device, iki maçın toplamında ise 23 skor farkıyla oynadı. Turnuva boyunca Mousesport maçı haricinde tüm maçlarda yüksek performans sergileyen oyuncu turnuvanın en değerli oyuncusu seçildi. Astralis kupayı turnuvanın sponsorları arasında yer alan U.S Air Force temsilcisinin elinden aldı.

Son turnuvalarda takım olarak sergilediği güzel performanslar ile takım sıralamasında 1. sırada yer alan Astralis, ESL Köln’de tökezlemişti. ELEAGUE Premier’de tüm maçlarını 2-0 ile kazanan ekip rakipleri için göz korkutan bir performans sergiledi.

Bir sonraki ELEAGUE organizasyonunu da destekleyeceğini söyleyen Amerikalı organizatörler sonraki turnuva tarihini 26 ocak 2019 olarak açıkladılar.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir