Counter-Strike: Global Offensive

ECS ‘e HyperX’ten sponsorluk desteği

HyperX, Esports Championship Series (ECS) ile Sezon 7 ve 8 için sponsorluk anlaşması imzaladı.

2015 yılında çıkan Cloud II ile piyasayı alt üst eden HyperX firması espor sektörüne yaptığı yatırımlar ile dikkat çekiyor. HyperX firmasının yaptığı ilk yatırım olmasa da isminden daima söz ettiren firma yeni bir anlaşmaya daha imza attı.

FACEIT’in önde gelen CS:GO turnuva organizatörü Esports Championship Series’in 6. sezonu, YouTube’de 3.2 milyon saat izlenme ile en çok izlenen CS:GO turnuvası olmuştu. Elde edilen bu izlenme ise ECS’nin yeni bir sponsorluk anlaşması imzalamasında büyük bir etkn oldu.

ECS Sezon 7, 8-9 Haziran 2019 tarihleri arasında Londra’da gerçekleşecek. Turnuvada Dünya’nın en iyi CS:GO takımları şampiyonu olma ve 500.000 USD ödül havuzu için mücadele edecek.

HyperX Pazarlama Menajeri Stephanie Winkler yaptığı açıklamada şöyle dedi:

‘’ECS hayranları oynadıkları oyunlarda ve kullandıkları donanımlarda daima hevesli ve istekliler. HyperX olarak bu hırstan dolayı memnunuz; turnuva finali ve en iyi günlük oyun donanımlarını sağladığımız için mutluyuz.’’

HyperX ’in bir önceki sponsor olduğu turnuva da FACEIT’in düzenlemiş olduğu Londra Major turnuvası idi. Şirket, ECS Sezon 7 ve 8 için ise klavye, mouse, mousepad, DRam ve SSD sağlayacak. Ayrıca sponsorluk anlaşmasına göre her bir maçın sonunda ECS ekibinin maçın en iyisini seçip yorumladığı ‘XFactor Play of the Game’ adlı bir bölüm olacak.

FACEIT Kurucu Ortağı Michele Attisani ise şu sözleri ekledi:

‘’ HyperX ile bir kere daha sponsorluk anlaşmasına vardığımız için çok mutluyuz. Elektronik sporlar alanındaki gelişime bulunduğumuz katkı gibi aynı şekilde HyperX firmasının da bu işte olması bu sektörün gelişmesine katkı sağlıyor. HyperX ile çalışmaktan çok memnunuz. İleriki süreç için kendileriyle yeni projelerimiz olacağından şüpheniz olmasın. ’’

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir