Counter-Strike: Global Offensive

CS:GO takımını sil baştan kuran LDLC’nin 2. oyuncusu SIXER oldu

Fransız oyuncu Christophe “SIXER” Xia, yeni kurulacak Team LDLC Counter-Strike: Global Offensive takımının açıklanan ikinci oyuncusu oldu.

Daha önce yaptığımız haberde Team LDLC, CS:GO takımı ile yollarını ayırmıştı. Team LDLC’nin twitterdan paylaştığı video ile takımın ilk üyesi Türk asıllı Fransız oyuncu Engin “MAJ3R” Küpeli olmuştu. Takım Bugün de twitterdan paylaştığı MAJ3R’in videosuna benzer video ile ikinci oyuncusu Christophe “SIXER” Xia duyurdu. Kariyerini Fransa’da bitirmek isteyen MAJ3R, Counter-Strike 1.6 zamanından Millenium takımdan itibaren arkadaşı olan 27 yaşındaki SIXER ile Fransız organizasyon LDLC’de beraber oynayacaklar. SIXER’in twitterdan yaptığı açıklamada “Takımsız geçirdiğim birkaç ayın ardından MAJ3R ile beraber Team LDLC’ye dönmekten mutluluk duyuyorum. Sonunda MAJ3R ile bir araya geldik. Bugün yeni bir serüven başlıyor ve bize güvendiğiniz için teşekkür ederiz.” dedi.

Team LDLC her gün yeni bir oyuncusunu duyuracak. Yarın duyuracağı üçüncü oyuncusu SIXER’in Team EnVyUs’taki takım arkadaşı Vincent “Happy” Schopenhauer olması bekleniyor. Bir süredir takımsız kalan 2 majör şampiyonu Happy, 2014 yılında ilk majör şampiyonluğunu Team LDLC ile kazanmıştı. Şu anda G2 takımında in-aktif olarak bulunan başka bir Fransız oyuncu Alexandre “bodyy” Pianaro’nun da takımın bir diğer üyesi olması ihtimaller arasında yer alıyor. Ayrıca Takım 12 Nisan’da başlayacak olan ve 100,000 avro ödül havuzu bulunan Charleroi Esports 2019 turnuvasına katılacak.

Team LDLC’nin açıklanan ikinci oyuncu şu şekilde;

  • Engin “MAJ3R” Küpeli
  • Christophe “SIXER” Xia
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir