Counter-Strike: Global Offensive

5Mid Özel: Beşiktaş Kadın CS:GO takımı Blast Pro Series İstanbula katılacak

Dünyanın önde gelen 6 CS:GO takımının katıldığı BLAST Pro Series İstanbul’a Beşiktaş Esports’un kadın CS:GO takımı da dahil olacak. 250.000 dolarlık ödül havuzu ve farklı formatı ile büyük ilgi çeken turnuvada Beşiktaş Esports’un kadın CS:GO takımı bir gösteri maçı yapacak.

Türkiyede ilk defa gerçekleştirilen BLAST Pro Series İstanbul’un galibi 29 Eylül’de oynanan final müsabakası ile belli olacak. Sadece ülkemizde 6 milyon 400 bin aktif kullanıcısı olan CS:GO’nun, Türkiye’deki ilk uluslararası organizasyonu konumundaki BLAST Pro Series İstanbul’a Danimarka’dan Astralis, Brezilya’dan Made in Brazil, İsveç’ten Ninjas in Pyjamas, Rusya’dan Virtus Pro, Kuzey Amerika’dan Cloud9 ve son olarak Türkiye’den birçok uluslararası turnuvaya davet edilen ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil eden Space Soldiers yer alacak.

Kadın CS:GO takımı kurarak tüm dünyada büyük ilgi çeken Beşiktaş Esports’un BLAST Pro’ya dahil olması ülkemizin en büyük espor organizasyonuna ayrı bir renk katacak. Kaynaklarımızdan aldığımız bilgiye göre Beşiktaş’ın kadın oyuncuları taraftarlar ile maçlar yapacak ve etkinliğin programda da duyurulan sürpriz ismi olacak. Nitekim Beşiktaş ve oyuncuların sosyal medya paylaşımlarından da anlaşılacağı üzere takım yaklaşık bir haftadır İstanbul’da antrenmanlara devam ediyordu.

Türkiye’de düzenlenen en büyük espor organizasyonu unvanını barındıran turnuva, alışık olduğumuzun aksine günler süren bir formatta oynanmayacak. Günlük şov olarak düzenlenecek turnuvada gün içinde takımlar birbirleriyle oynayacaklar. Final müsabakası haricinde 3. olan takım ve o takımın seçeceği bir takımın oyuncuları ile aralarında 1v1 maçlar oynanacak ve bu oyuncular da para ödülüne ulaşmaya çalışacak. BLAST Pro Series İstanbul, 29 Eylül Cumartesi günü Ülker Sports Arena’da sahne alacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir