Counter-Strike: Global Offensive

Astralis, StarLadder Berlin Major 2019 şampiyonu oldu

16 günlük uzun bir maratonun ardından StarLadder Berlin Major 2019’un sonuna gelindi. Birçok sürpriz sonucun yer aldığı turnuvada zafere ulaşan Astralis oldu. Finalde Kazakistan temsilcisi AVANGAR’ı mağlup eden Astralis, üst üste 3. toplamda ise 4. Major turnuvasını kazandı.

Toplamda 24 takımın katıldığı StarLadder Berlin Major 2019, dünyanın her yerinde yapılan çeşitli elemelerde başarılı olan 16 takımın bulunduğu New Challengers aşaması ile başladı. 8 takımın turnuvaya veda ettiği aşamada, North, mousesports, G2 Esports, NRG Esports, CR4ZY, Team Vitality, AVANGAR ve DreamEaters bir sonraki aşama olan New Legends’e çıkmayı başardı.

New Legends aşaması ise bir öncekine göre daha zorluydu. Hali hazırda aşamada bulunan 8 takıma, aşağıdan gelen 8 takım da eklendi ve playofflar için mücadele başladı. ENCE, NRG, Astralis, Team Vitality, AVANGAR, Liquid, Natus Vincere ve Renegades ise bu mücadeleden sağ çıkan takımlar oldu.

Playofflarda Vitality ve Renegades’i yenen AVANGAR, ilk finalist olarak yerini aldı. Astralis ise Liquid ve NRG gibi güçlü rakiplerini zorlanmadan geçerek finalde AVANGAR’ın rakibi oldu.

AVANGAR 0-2 Astralis

Serinin favorisi olan Astralis, adeta neden favori olduğunu gösterdi. Burada bulunması büyük bir sürpriz olan rakibi karşısında zorlanmayan Danimarka temsilcisi 4. Major zaferine ulaşmayı başardı.

Seri Astralis’in seçimi olan Inferno haritasi ile başladı. Maça müthiş bir giriş yapan şampiyon, ilk yarıda 0-8’lik bir skor avantajı yakalamayı başardı. Hiçbir şekilde rakibine diş geçiremeyen AVANGAR daha sonra 3 round almayı başarsa da gerisini getiremedi. İyi takım oyununun üstüne bir de device eklenince, Astralis haritayı 6-16 kazanmayı başardı.

İkinci harita AVANGAR’ın seçtiği Dust 2’ydi. Kendi tercihleri olduğu için maçın biraz daha çekişmeli geçmesi beklense de Astralis, her harita bizim haritamız diyerek kolay bir galibiyet daha aldı. Bireysel olarak kimsenin kötü oynamadığı Danimarka ekibi, haritayı 5-16 seriyi ise 0-2 kazandı. StarLadder Berlin Major 2019’un en iyi oyuncusu Astralis’den Nicolai “device” Reedtz seçildi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir