Call of Duty

Activision, Call of Duty League için 5 şehre franchise verdi

Call of Duty, tıpkı Overwatch League sistemindeki gibi şehir temelli lig sistemi kuracağını önceki günlerde duyurmuştu. Activison şimdiden Call of Duty League için 5 şehre franchise verdi. İşte şehirler: Atlanta, Dallas, New York, Paris ve Toronto. Takımların ve organizasyonların şehir için ne kadar ücret ödediği ise bilinmiyor.

Geçtiğimiz günlerde sizlere, Call of Duty’nin yayıncısı Activison’ın, tıpkı Blizzard‘ın sahibi olduğu Overwatch League gibi bir lig sistemi planladığını duyurmuştuk, ki bu şaşırılacak bir şey değil. Çünkü halihazırda Activison ve Blizzard’ın aynı şirket grubuna ait olduğunu ve departman olarak birlikte çalıştıklarını söylemiştik. Bu husustaki asıl merak konusu, Activision’ın şehir franchiselarını kaç para üzerinden satacağı idi.

Activision, franchise ücreti için her ne kadar resmi bir duyuru yapmasa da, kulislerde önce bu miktarın 25 milyon dolar olduğu, sonrasında ise 40 milyon dolar gibi fahiş bir fiyat olduğu iddia edilmişti. İlgili habere bu linkten gidebilirsiniz.

Franchise ücretinin kaç para olduğu hâlâ net bir şekilde duyurulmasa da, Call of Duty League’e şimdiden beş şehir katılmış durumda. İşte şehirlerin ve spotları satın alan organizasyonların listesi şöyle:

  • Atlanta (Atlanta Esports Ventures tarafından satın alındı)
  • Dallas (Team Envy tarafından satın alındı)
  • New York (Sterling VC ve New York Mets tarafından ortak bir şekilde satın alındı)
  • Paris (c0ntact Gaming, LLC tarafından satın alındı)
  • Toronto (OverActive Media tarafından satın alındı)

Call of Duty ile ilgili gelişmeleri güncel bir şekilde takip edebilmek için 5Mid ile kalın!

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir