Call of Duty

100 Thieves ilk şampiyonluğunu CWL London 2019’da kazandı

Kuzey Amerikalı espor organizasyonu 100 Thieves, ilk şampiyonluğunu Call of Duty takımı ile CWL London 2019’da elde etti.

NBA takımı Cleveland Cavaliers aracılığıyla 2017’de kurulan 100 Thieves, son zamanlarda League of Legends’ta büyük başarılar gösterse de en nihayetinde şampiyon olmayı başaramamıştı. Sadece League of Legends değil, takım kurulduğundan beri hiçbir espor alanında şampiyonluk yaşayamamıştı. Bu açıdan Londra’da dün bir ilk yaşandı.

Ünlü espor organizasyonu, Call of Duty ekibi ile dün CWL London 2019’da ilk şampiyonluğunu elde etti. Hem takım sahipleri ve oyuncuları için hem de taraftarlar için hakikaten de bu şampiyonluk bir nevi aşılması gereken bir sınırdı. Ve dün bu açıdan Amerikalı espor organizasyonu kendi açısından bir sınırı bertaraf etmiş oldu.

Takımın kurucusu ve CEO’su, aynı zamanda eski Call of Duty oyuncusu Matthew “Nadeshot” Haag, Twitter’dan bu heyecan dolu anı şöyle paylaştı:

Final sahnesinde 100 Thieves’i temsil eden oyuncular ise şöyleydi: Kenny Williams, Preston “Priestahh” Greiner, Sam “Octane” Larew, Austin “SlasheR” Liddicoat, ve Ian “Enable” Wyatt. Oyuncular eUnited’ı büyük finalde 3-1 mağlup etmeyi başardı. İşte o final anının videosu:

Bir diğer büyük Call of Duty turnuvası Haziran ayının 14’ünde başlayacak olan CWL Anaheim olacak. CWL Pro League ise Mayıs’ın 13’ünde geri dönecek.

Call of Duty ile ilgili gelişmeleri güncel bir şekilde takip edebilmek için 5Mid ile kalın!

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir