Asphalt 9: Legends

Gameloft, Black Shard ile Asphalt Esports Series 2019 için anlaştı

Mobil oyun devi Gameloft, Asphalt 9: Legends için düzenleyeceği Asphalt Esports Series 2019 turnuvası için Xiaomi’nin Black Shark 2 adlı oyun telefonu ile işbirliği sağladı. Turnuvanın finali, Almanya’da düzenlenen oyun fuarı Gamescom’da gerçekleşecek.

Final için elemeler 20 Mayıs’ta başlayacak ve 9 ülkede gerçekleşecek: Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Japonya, Güney Kore, İspanya, İngiltere ve Amerika. Tüm bölgelerden en iyi oyuncular, büyük turnuvada yer alacak. Turnuvanın finali ise Ağustos ayında Almanya’da düzenlenecek Gamescom’da gerçekleşecek ve büyük ödül ise 20.000 euro değerinde olacak.

Ayrıca, Asphalt 9: Legends, ESL Mobile Open‘da yer alan üç oyundan biri. 31 Mayıs’ta başlayıp 2 Ağustos’ta son bulacak turnuva DreamHack Dallas‘ta gerçekleşecek. Turnuvada Clash Royale ve PUBG Mobile da yer alacak.

Gameloft’un Asphalt 9: Legends için bir turnuva düzenlemesi ve Black Shark 2 ile ortaklık sağlaması şaşırtıcı değil. En nihayetinde, mobil oyun pazarı gittikçe büyüyen ve hatta ileride belki PC platformu geçecek bir potansiyele sahip. Hâl böyle olunca mobil oyunların kendi oyunlarını birer ‘espor’a dönüştürecek şekilde turnuvalar düzenlemesi ve başka sektörlerdeki markaların da bu pazara sponsorluk düzeyinde de olsa dahil olması şaşırtıcı değil.

Gameloft’un pazarlama başkan yardımcısı Damien Marchi, turnuva organizasyonu ve espor hakkında ise bazı açıklamalar yaptı. Yöneticinin söz konusu açıklamadaki başat ifadesi ise espor ve mobil oyun sektörünün gelişimine dikkat çekti. “Esporun cep telefonuna gelmesi, endüstrinin doğal bir evrimi ve mobil oyun oynamanın ne kadar önemli olduğunun bir kanıtı.”

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir